Посол Україні в США Оксана Маркарова запевнила, що вчорашнє голосування Конгресу США без допомоги Україні не "зрада". Про це Маркарова написала в Facebook, передають Українськi Новини.

Маркарова зазначила, що 14 листопада Палата представників США прийняла проект нової тимчасової бюджетної резолюції (ТБР), уникнувши припинення роботи федерального уряду (шатдауну).

"Нова ТБР є т.зв. "чистою" резолюцією - тобто продовжує дію видатків на рівні минулого року. Жодні додаткові питання, які зараз активно обговорюються в Конгресі, включно з міжнародна допомогою Україні та Ізраїлю, не планувались в цей документ", - написала вона.

В подальшому, проект ТБР потребуватиме затвердження в Сенаті та підпису Президента США  Джо Байдена.

Маркарова запевнила, що допомога Україні активно обговорюється в Конгресі.

"Допомога Україні в активному обговоренні в Конгресі - як у варіанті пропозиції поданої Адміністрацією Байдена, так і у різних інших модальностях, але на відміну від ТБР допомога нам обговорюється на рік, а не на 3 місяці", - наголосила вона.

Вона зазначила, що посольство України в США, а також всі українські делегації, українська громада та всі організації в США активно доносять до Конгресу і обгрунтовують, що  перемога України - питання не тільки української а й американської національної безпеки, що Україні терміново потрібне продовження допомоги, а також що допомога потрібна як військова, так і пряма бюджетна, енергетична, гуманітарна.

Посол також зазначила, що дискусії в конгресі дуже складні, і включають як питання пов’язані з Україною, так і внутрішні питання, які загострились в передвиборчий рік, однак друзі України в Конгресі роблять титанічну роботу по обгрунтовуванню, чому зараз час підтримати Україну.Вона також звернула увагу на те, що вчора Сенат вдруге не підтримав допомогу Ізраїлю за скороченою процедурою.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

0