У понеділок британська палата общин 442 голосами проти 19 прийняла закон, згідно з яким солдати-дезертири каратимуться довічним тюремним ув’язненням.

За словами депутата-лейбориста Кевана Джонса, який підтримав цей законопроект, встановлення для солдатів більш м'якого покарання загрожує тим, що вони зможуть самі вибирати, вирушати їм в ту або іншу конфліктну зону чи ні, пише газета Le Figaro, в перекладі видання «Інопреса».

Випадки дезертирства почастішали після вступу британської армії спочатку в Афганістан, а потім в Ірак. З початку вторгнення в Ірак кількість таких випадків "потроїлася", зауважив лейборист Джон Макдоннел, на думку якого "посилення покарання не перешкодить чоловікам і жінкам, що служать в армії, говорити те, що вони думають".

Так, в березні Бен Гріффін, один з членів антитерористичного підрозділу елітних військ SAS, залишив службу в британській армії, публічно оголосивши, що він відмовляється "обслуговувати американську зовнішню політику в Іраку". За його словами, військові, що перебувають в цій країні, ставляться до іракців як до "недолюдей". Оскільки на той час він не був в діючих військах, він не був звинувачений в дезертирстві.

Інакше сталося з Малькольмом Кендалл-Смітом. Цей 37-річний лікар королівських ВПС був першим британським військовим, засудженим за дезертирство. Доктор філософії, відзначений численними нагородами, Кендалл-Сміт з 2000 року неодноразово працював в зоні Перської затоки. Але у 2005 році він відмовився в черговий раз вирушати в Басру. За цю відмову 13 квітня військовий трибунал засудив його до 8 місяців в'язниці.

Наразі покарання за дезертирство встановлюється для кожного підсудного залежно від конкретного випадку. Але якщо палата лордів (британський сенат) затвердить цей закон, нормою покарання стане довічне ув’язнення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

339