Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак закликає світову спільноту визнати Росію державою-терористом.

«Терор – основа режиму, основа російської державності, основа російської воєнної стратегії. І тому ми сьогодні разом з багатьма країнами говоримо, що Росію треба називати державою-терористом. Російські збройні сили руйнують наші міста не лише через технічну відсталість і брак високоточних боєприпасів. Вони це роблять, щоб викликати жах. Скинуті на Київщину за останні дні фосфорні бомби – це вже не про воєнну перевагу. Методичне знищення Маріуполя – це не про воєнну перевагу», – наголосив він під час участі у відеозустрічі Atlantic Council.

Керівник Офісу Глави держави зазначив, що російські війська постійними бомбардуваннями знищують цивільну інфраструктуру, мирне населення, житлові квартали, створюють блокаду міст, що призводить до гуманітарних катастроф. Також вони прикриваються мирними мешканцями, силоміць вивозять їх до депресивних районів РФ, називаючи це евакуацією. Крім того, Росія вдається до ядерного та хімічного шантажу, створює екологічну загрозу, захопивши Чорнобильську та Запорізьку АЕС, зазначив він.

«Тому я закликаю партнерів: час визнати, що Росія перетворилася на державу-терориста. Вже практично офіційно. Час визнати збройні сили РФ терористичною організацією. Час визнати їх злочинною організацією, тому що те, що вони роблять, ми також пам’ятаємо з часів Другої світової війни, що робили фашистські загарбники на нашій території», – заявив Андрій Єрмак.

Водночас він зазначив: визнати Росію державою-терористом складно, адже вона є членом Ради Безпеки ООН і здійснила агресію проти іншої держави – засновниці ООН – України.

«Цього не станеться, поки найбільший і найпотужніший оборонний Альянс світу найбільше піклується про уникнення конфронтації з режимом, який роками ламав світову систему безпеки. Напад на Україну поставив жирну крапку в цьому процесі, тому ми мусимо вистояти – для себе, для світу. Бо далі буде тільки гірше. Непокарані тиранії множать беззаконня. Їм не потрібна сила права – вони визнають лише право сили. І Росія сьогодні демонструє, що вона розуміє тільки мову сили», – додав керівник Офісу Президента.

Андрій Єрмак також висловив переконання, що якби НАТО на російську агресію проти своїх членів реагувало так само, як на вторгнення в Україну, то російські танки вже давно були б біля Дюнкерка.

«Та НАТО пощастило – нині ці танки утилізують в Україні, на нашій землі», – сказав він і додав, що наша країна мала зовсім інші плани: розвиватися, розбудовуватися, продовжувати реформи, покращувати життя громадян.

«Ці плани не просто поставлені сьогодні на паузу. Для тисяч людей вони вже ніколи не здійсняться. Вони можуть ніколи не здійснитися для цілої нашої держави. Адже війна, яку веде проти нас Росія, це не просто війна за територію чи ресурси, це війна каральна, зумовлена прагненням повернути «відступників», що повстали проти «русского мира», або знищити їх», – наголосив Андрій Єрмак.

Він додав, що мета Росії – знищити українців як народ, що живе за власними звичаями, як політичну націю, що сама обирає цінності, як суверенну державу, що самостійно визначає свій шлях.

Керівник Офісу Президента також нагадав, що зараз у світі просувають кампанію під гаслом «Дайте миру шанс», лунають заклики до примирення України та Росії, однак наша держава не може прийняти таку позицію.

«Не ми починали цю війну. Ми хочемо її завершення. Більше, ніж будь-хто у світі. Ми докладаємо сьогодні неймовірних зусиль до цього, зокрема й дипломатичних. Однак «примирення» – тут абсолютно недоречне слово. Воно вказує на паритет і рівність сторін. Ми ж бачимо підкреслену зверхність з боку Росії і намір продовжувати шлях насильства та руйнування», – констатував Андрій Єрмак.

Він також звернув увагу на той факт, що попри провалений бліцкриг російської армії та невиконання жодного зі стратегічних завдань, Росія все ще має великі ресурси, зокрема людські. За словами Андрія Єрмака, в Україну було направлено 200 тисяч загарбників; на підході – нова хвиля вторгнення, яка, можливо, буде більшою, адже в Росії триває прихована мобілізація. Він також зауважив, що хоч союзники РФ намагаються уникнути участі в цій війні, Росія все ж може шляхом шантажу і провокацій примусити їх це робити.

Водночас керівник Офісу Президента переконаний у перемозі нашої держави, адже Україна – це земля свободи й перемоги.

«Ми не просто віримо, що свобода – найвища цінність. Ми це знаємо, ми в цьому впевнені. У 2014 році це знання втілилося в гасло «Україна – це Європа». І це не про географію, де й так усе зрозуміло. Це про цінності. Україна сьогодні – це Грааль Європи, без перебільшення, бо відроджує ті принципи, які дали життя нинішній цивілізації Заходу», – сказав він.

Керівник Офісу Глави держави від імені українського народу подякував американським друзям за підтримку, яку вони надають, адже це справді важливо для України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

35