Державний департамент США не використовуватиме комп'ютери, які нещодавно закуплені в китайської компанії Lenovo, для обробки секретних даних. Про це мовиться в офіційній відповіді держдепу США у відповідь на запит одного з американських сенаторів, повідомляє в суботу гонконгська газета "Саут Чайна Морнінг Пост".

Кілька місяців тому держдепартамент закупив у Lenovo 16 тисяч комп'ютерів для використовування в різних підрозділах американської адміністрації. Після того, як один з членів Конгресу США дізнався, що комп'ютери застосовуватимуться у тому числі і для обробки секретних і закритих даних в американських дипломатичних представництвах за рубежем, розгорівся скандал, повідомляє гонконгська газета.

Конгресмен Френк Вульф припустив, що китайська влада зможе використовувати вироблені в Китаї комп'ютери для доступу до непризначеної для китайських очей інформації. За словами Вульфа, не "секрет, що США є одним з головних об'єктів розвідувальної діяльності КНР".

На думку конгресмена, державним структурам США слід утриматися від купівлі техніки, виробленої в Китаї.

Представники китайської компанії стверджують, що їхні комп'ютери абсолютно безпечні і можуть бути використані при будь-якій роботі.

"Ми не є державною компанією і строго стежимо за дотриманням технологічних процесів при виробництві, наші комп'ютери не несуть загрози безпеки США", - цитує гонконгська газета віце-президента компанії Lenovo Джеффрі Карлісла, передає РІА «Новини».

Проте представники держдепу США запевнили пильного конгресмена в тому, що китайські комп'ютери не будуть допущені до обробки секретної інформації. Крім того, американська влада обіцяла переглянути свою політику щодо закупівлі оргтехніки для забезпечення кращого збереження державних секретів США.

В грудні 2004 року Lenovo придбала глобальний комп'ютерний бізнес IBM за $1,25 мільярди і перенесла свою штаб-квартиру з Китаю в США.

Частка IBM в новій компанії склала приблизно 18,5%. Тоді ця операція також викликала побоювання в деяких американських експертів, які побоювалися, що за допомогою IBM китайці зможуть отримати доступ до закритих американських технологій.

Після придбання Lenovo комп'ютерних підрозділів IBM корпорація стала третім у світі найбільшим виробником комп'ютерної техніки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

577