Лідери держав-членів Групи восьми країн, що розвиваються(Г8РК), в суботу на індонезійському острові-курорті Балі розпочали обговорення шляхів економічного співробітництва і взаємодії в галузі енергетики, включаючи ядерну.

Під час зустрічі очікується підписання Балійської декларації, покликаної стимулювати економічну взаємодію усередині Г8РК. За повідомленнями індонезійських ЗМІ, складовою частиною проекту цього документа є підготовлена офіційною Джакартою резолюція про право країн, що розвиваються, вести розробки в галузі мирного використання ядерної енергії.

Намічено також підписати угоди про створення в всередині «вісімки, що розвивається» зони преференційної торгівлі і митної співпраці, що дозволяє полегшити імпорт і експорт товарів між її членами, передає РІА «Новини».

Крім того, Іран, який головує в Г8РК, передасть кермо влади всередині організації на наступний рік Індонезії.

Очікується, що присутній на саміті президент Ірану Махмуд Ахмадінежад скористається випадком для того, щоб заручитися розумінням лідерів інших мусульманських країн щодо ядерної програми Тегерана. Іншим його важливим завданням стане завоювання підтримки учасників форуму відносно спроб Ірану стати членом СОТ.

У створену в 1997 році Г8РК входять такі країни з переважно мусульманським населенням, як Бангладеш, Єгипет, Індонезія, Іран, Малайзія, Нігерія, Пакистан і Туреччина. Її головними завданнями є поліпшення становища країн, що розвиваються, в світовій економіці, створення нових можливостей в торговій співпраці, підвищення їх ролі в прийнятті рішень на міжнародному рівні і створення кращих життєвих стандартів.

За менш ніж десятиріччя з моменту створення організації вдалося добитися певних успіхів. З 1999 по 2004 роки її внутрішній товарообіг зріс з $14,5 мільярда до $33 мільярдів. Тепер йдеться про те, як прискорити розвиток цієї співпраці і підвищити роль Г8РК на світовій арені.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

361