Влада Придністров'я звернулася до Росії з проханням про надання гуманітарної допомоги. Ця тема була піднята у понеділок під час зустрічі спікера Держдуми Бориса Гризлова з головою парламенту Придністров'я Євгеном Шевчуком. На зустрічі також був присутній голова думського комітету у справах СНД та із зв'язків із співвітчизниками Андрій Кокошин.

Після закінчення зустрічі голова придністровського парламенту пояснив журналістам, що йдеться про предмети першої необхідності - продовольство, медикаменти, дитяче харчування, "чого зараз гостро потребує Придністров'я".

Він пояснив, що продовольство необхідно в першу чергу направити в дитячі садки, школи-інтернати, а також найбільш незахищеним верствам населення. Крім того йдеться про забезпечення необхідними медикаментами лікувальних установ, повідомляє РІА «Новини».

Шевчук відзначив, що у зв'язку із ситуацією, що склалася на придністровсько-українському кордоні, коли влада Києва і Кишинева фактично домовилися про економічну блокаду Придністров'я, придністровський уряд був вимушений звернутися до Російської Федерації з проханням про надання гуманітарної допомоги.

Спікер придністровського парламенту на рівні міжпарламентських зв'язків з таким же проханням звернувся до голови нижньої палати російського парламенту Бориса Гризлова і, за його словами, отримав запевнення у наданні необхідної гуманітарної допомоги в найкоротші терміни.

Голова думського комітету у справах СНД та із зв'язків із співвітчизниками Андрій Кокошин відзначив, що Держдума має намір найближчим часом звернутися в уряд РФ з пропозиціями про надання гуманітарної допомоги Придністров'ю, в яких ішлося б про конкретні обсяги, номенклатуру гуманітарних вантажів, а також механізм розподілу її на території Придністров'я.

Кокошин відзначив, що спікер Держдуми Борис Гризлов підтримав цю пропозицію, і зараз необхідно в першу чергу підтримати життєдіяльність дитячих і медичних установ в Придністров'ї.

Кокошин також відзначив, що в Держдумі обговорюється план надання гуманітарної допомоги Придністров'ю на основі реальних потреб населення і з урахуванням ситуації, що склалася.

Голова комітету не зміг назвати обсяги гуманітарної допомоги, що надаватиметься Придністров'ю, зауваживши тільки, що "йдеться про вельми значні обсяги і вельми значну суму".

Він пояснив, що ця допомога буде адресною і стосуватиметься тих предметів першої необхідності, яких гостро потребує Придністров'я і які неможливо закупити в результаті економічної блокади з боку Києва і Кишинева.

Кокошин також відзначив, що Держдума відстежує ситуацію навколо Придністров'я і постійно перебуває в тісному контакті зі своїми придністровськими друзями і з усіма іншими зацікавленими сторонами.

Він також відзначив, що Держдума уже виробила цілий ряд рекомендацій щодо нормалізації ситуації навколо Придністров'я.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

360