Астрономічна весна о 22:36 за київським часом у понеділок почнеться в Північній півкулі Землі, у цей момент Сонце перейде з Південної півкулі в Північну, розказали в понеділок в Пулковській обсерваторії.

День, коли небесне світило переходить з однієї півкулі в іншу, називають днем рівнодення. Під час весняного рівнодення день і ніч діляться порівну - по 12 годин, а пори року за півкулями міняються, якщо в південній півкулі осінь, то в північній - весна. Крім того, світловий день збільшується і починається поступовий перехід до білих ночей, повідомляє "Інтерфакс".

Як відзначили в Пулковській обсерваторії, з днем весняного рівнодення пов'язаний ряд цікавих природних явищ і процесів. Цього дня Земля, обертаючись навколо уявної осі, перебуває в такому положенні по відношенню до Сонця, коли сонячне проміння падає прямовисно на екватор, а уявна вісь Землі перебуває в центральному положенні по відношенню до Сонця. Обидві півкулі, від екватора до полюсів, нагріваються відносно однаково.

Після весняного рівнодення російські астрономи будуть завершувати зимові програми спостережень і почнуть готуватися до періоду білих ночей, який для учених настає після 10 травня. В ці дні стає дуже ясно для проведення фотографічних спостережень зоряного неба, розказали в обсерваторії.

В такому положенні - коли світло і тьма, день і ніч протягом доби тривають однаковий час - Земля перебуває двічі на рік: 20 березня - в день весняного рівнодення і 23 вересня - в день осіннього рівнодення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

958