На центральному стадіоні Stade Olympique в Туріні відбулася церемонія закриття ХХ зимових Олімпійських ігор. Сценарій феєричного видовища був розроблений Даніеле Фінці Паскою, який є автором бродвейських шоу.
Основною темою яскравої вистави стали карнавальні мотиви, в якій були присутні елементи театрального гротеску і фарсу.
У перерві театралізованої вистави, відбулася церемонія нагородження лижників, які раніше в неділю розіграли передостанній комплект нагород на 50-кілометровому марафоні. На п'єдестал спочатку піднявся «бронзовий» Михайло Ботвінов, потім «срібний» Євгеній Дементьєв, і, нарешті, до радості італійців, на вищій сходинці з’явився Джоржджіо ді Чента, що переміг у лижному марафоні. Цікаво, що медаль він прийняв з рук своєї сестри члена МОК від Італії Мануели ді Ченти.
А незабаром на арені з'явилися і головні винуватці Олімпіади - спортсмени, правда, перед їх появою не забули урочисто підняти грецький прапор, який і дав старт яскравому параду, передає «Newsru.com».
Після параду спортсменів карнавальне дійство продовжилося. На стадіоні з'явилися раритетні італійські автомобілі, на яких жителі Апеннін пересувалися багато років тому. На сцені відтворений старовинний італійський театр, на арені якого – майстри кульбітів і стрибків. На висоті 10-15 метрів від землі в буквальному розумінні піднялися люди, яких утримували у вільному польоті потужні потоки повітря.
Потім перед глядачами, які зібралися в олімпійській чаші, виступили голова оргкомітету Олімпійських Ігор-2006 Валентіно Кастеллані і глава Міжнародного Олімпійського комітету Жак Рогге, які подякували один одному і учасникам Ігор за подароване свято. Президент МОК також нагородив главу оргкомітету олімпійським орденом, високо оцінивши рівень проведення Олімпіади, зусилля організаторів і всього італійського народу. Жак Рогге оголосив Ігри-2006 закритими і закликав усіх обернути свої погляди до Олімпіади-2010, яка пройде у Ванкувері. Після цього прозвучав гімн Канади, відбулася церемонія передачі прапора від мера Туріну Серджо Кьямпаріно меру Ванкувера Сему Саллівану і коротка презентація майбутньої столиці Ігор.
Олімпійський прапор був урочисто спущений і переданий італійським спортсменам, серед яких олімпійські чемпіони і інші відомі атлети. Олімпійський вогонь своїм подихом загасили 400 дівчат, одягнених у сукні наречених. І почався зворотний відлік днів до наступної Олімпіади у Ванкувері, до якої залишається 1447 днів. Під кінець організатори піднесли чимало сюрпризів: на сцені одним за іншим з'явилися зірки сучасної і класичної музики - Ріки Мартін і італійський оперний вокаліст Андреа Бочеллі.
У підготовці церемонії закриття Ігор-2006 взяли участь 6 тисяч добровольців. На сцені площею 4 тисяч кв. метрів були показані близько 6 тисяч унікальних костюмів. Загальний бюджет склав 11 мільйонів євро. Квитки для глядачів коштували від 200 до 600 євро.
Порядок під час церемонії охороняли 1300 військовослужбовців і поліцейських. Чотири вертольоти карабінерів несли патрульну службу безпосередньо над чашею стадіону, і це, не враховуючи агентів у штатському, які змішалися з 35 тисячами глядачів. Команда "вільно" була дана і снайперам, що чергували на овальному даху стадіону та на навколишніх будівлях. Повітряний простір над Туріном досі закритий в радіусі п'яти миль. За дотриманням режиму "закритого неба" спостерігає комплекс ПВО у складі 5 радарів і 6 зенітних установок. Цей же підрозділ був задіяний у Римі в квітні минулого року під час церемонії прощання з Папою Римським Іоанном Павлом II.
Раніше ForUm повідомляв, що пара українських фігуристів Олена Грушина і Руслан Гончаров завоювала бронзові медалі у змаганнях танцювальних пар на Зимовій олімпіаді в Туріні.
Золоті медалі завоювала російська пара Тетяна Навка і Роман Костомаров, срібло у американської пари.
Нагадаємо також, що українська олімпійська збірна отримала свою першу олімпійську медаль на Іграх в Туріні на перегонах біатлоністів на дистанції 7,5 км з двома вогняними рубежами.
Олімпійською чемпіонкою у цьому виді програми стала француженка Флоранс Баврель-Робер (22:31,4).
Срібло - у шведської біатлоністки Анни Карін Олофссон (22:33,8). Бронзову медаль виграла українка Лілія Єфремова (22:38,0). Українка відстала від лідера всього на 6 секунд.
Решта наших біатлоністів посіли місця в четвертому десятку. Олена Петрова - 44-а, Оксана Хвостенко - 49-а, Ніна Лемеш - 50-а.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом