Міністр оборони України Анатолій Гриценко сподівається, що Верховна Рада України прийме закон про допуск підрозділів іноземних держав на територію України для проведення навчань. Про це Гриценко заявив сьогодні у Севастополі.
«Я сподіваюся, що ВР наступного тижня повернеться до повторного розгляду закону про допуск підрозділів іноземних держав на територію України», - сказав міністр.
Звертаючись до представників фракцій, які голосували проти прийняття цього закону, Гриценко відзначив, що це питання вирішується щорічно, і воно не пов'язане з членством в НАТО, і не має пов'язуватися з проведенням виборів.
За словами Гриценка, йдеться про проведення навчань і про створення відповідних бойових можливостей для українських солдат. «Це те, що нам виключно вигідно і необхідно, оскільки армія, яка не воює, а бере участь у показових заняттях і парадах – це не армія», - сказав міністр, передає «УНІАН».
Він також відзначив, що ціла низка навчань має свою історії і проводиться протягом багатьох років, зокрема, навчання «Козацький степ» проводяться 7 років підряд. «Зараз ми не можемо сказати «ні» з якихось політичних причин», - підкреслив міністр.
Гриценко звернув увагу депутатів, що підготовка до проведення таких навчань триває, мінімум, рік. За його словами, для цього необхідно, щоб парламенти держав, підрозділи яких брали участь у навчаннях, ухвалили рішення про напрям їх до України, прийняли бюджет. Крім того, необхідно вирішити питання митниці, визначити відповідну техніку і особовий склад, вирішити питання оплати.
Насправді, йдеться про ділову репутацію України і про відповідальність не на рівні Міністерства оборони, а на рівні держави.
«Я впевнений, що парламент підтримає це рішення», - сказав міністр.
9 лютого Верховна Рада України не прийняла Закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів Збройних сил інших держав на територію України в 2006 році для участі в багатонаціональних військових навчаннях».
Законом передбачалося проведення на території нашої держави шести навчань з залученням підрозділів іноземних держав. Зокрема: Багатонаціональні тактичні навчання Військово-Морських сил з миротворчої тематики «Сі Бриз – 2006» з залученням до 200 військовослужбовців США;
Українсько-польсько-британські миротворчі тактичні навчання аеромобільних підрозділів батальйонного рівня «Козацький степ – 2006» з залученням до 300 військовослужбовців Великобританії і Республіки Польща;
Українсько-молдавські миротворчі тактичні навчання рівня роти «Південь – 2006» з залученням до 30 військовослужбовців Республіки Молдова;
Українсько-британські навчання повітряних сил «Тугий вузол – 2006» із залученням до 150 військовослужбовців Великобританії;
Українсько-американські навчання повітряних сил «Комбайнд Еффорт – 2006» з залученням до 100 військовослужбовців США;
Спільні навчання механізованих підрозділів Збройних сил України та Словацької Республіки з залученням до 30 військовослужбовців Словацької Республіки.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом