Процес демократизації українського суспільства, інтеграції України в Європейський Союз і НАТО, його міжнародні зобов'язання і миротворча діяльність, реалізація завдань Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки вимагають удосконалення інформаційно-пропагандистського забезпечення, впровадження активних форм і ефективних методів організації гуманітарної підготовки, суспільно-політичного і правового інформування особового складу ЗСУ.

Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони України, саме з цією метою міністр оборони Анатолій Гриценко підписав відповідну Директиву, в якій чітко регламентовані завдання і порядок проведення цих форм роботи з військовослужбовцями.

Так, заняття з гуманітарної підготовки, згідно з вимогам Директиви, слід організовувати і проводити зі всіма категоріями особового складу Збройних Сил України переважно активними формами у вигляді науково-практичних конференцій, «круглих столів», диспутів, дискусій, семінарів, співбесід, ролевих ігор, тренінгів, конкурсів рефератів, діалогів і тому подібне, передає «УНІАН».

Головними завданнями гуманітарної підготовки Директивою визначено, зокрема, виховання у військовослужбовців патріотизму, вірності і відданості українському народу, готовності обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність; формування спрямованості особи на добросовісне і чесне служіння Батьківщині, неухильне дотримання Конституції України і законів України. Серед пріоритетних завдань також підвищення інформованості офіцерського складу щодо внутрішньої, зовнішньої і військової політики України, сусідніх держав, Європейського Союзу, НАТО, підвищення обізнаності особового складу Збройних Сил України з питань євроатлантичної інтеграції України і роз'яснення завдань ЗСУ з урахуванням сучасних викликів і загроз, а також формування у кожного військовослужбовця чіткого розуміння мети особистого бойового навчання і психологічної готовності до бойових дій, миротворчих операцій, службі у віддалених гарнізонах.

Директивою також визначена періодичність проведення занять з гуманітарної підготовки для різних категорій військовослужбовців і працівників ЗСУ. Зокрема, велику увагу приділяється проведенню таких занять у миротворчих контингентах, під час тривалих військових навчань, у морських походах, під час виконання інших навчально-бойових завдань у польових умовах.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

530