Ухвалений антикорупційний закон значно посилив відповідальність за корупційні дії і став одним із найбільш революційних документів, який ухвалила Верховна Рада.

Про це під час прес-конференції в Кабінеті міністрів заявив Міністр юстиції України Павло Петренко, коментуючи ухвалення Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».
«Цей документ стане поштовхом до боротьби з корупцією в Україні. Головне, щоб антикорупційний закон знайшов своє практичне застосування в органах влади і мав широку підтримку серед громадян», - цитує Петренка прес-служба Міністерства юстиції України.

За словами Павла Петренка, відповідний закон передбачає низку додаткових положень щодо посилення відповідальності за корупційні дії в державному і приватному секторах, пише «ЛІГАБізнесІнформ».

«Раніше корупціонери обходилися протоколами про адміністративну відповідальність і тільки платили штраф. Відтепер за всі корупційні правопорушення передбачена кримінальна відповідальність», - зазначив міністр.

За його словами, законом введено зовнішній контроль за достовірністю відомостей, зазначених у деклараціях про майно та витрати. «Декларації, що подаються державними службовцями, перевірятимуться податковими органами на відповідність реальним витратам і майнового стану особи та його сім'ї», - наголосив Петренко.

Крім того, за словами міністра, «пропозиція та обіцянка хабара також стали карними злочинами. Для цього достатньо даних про корупційні домовленості. При цьому сам факт одержання хабара може бути не зафіксований».

Законом також передбачені механізми конфіскацію коштів, отриманих злочинним шляхом державними службовцями. «Ще однією надзвичайно важливою новацією стало надання можливості нашим громадян повідомляти органи влади про корупцію в анонімному порядку. Дуже багато громадян не повідомляють про факти корупції, побоюючись подальшого тиску на них», - наголосив Петренко.

Крім того, цей закон передбачає зобов'язання українськими банками надавати інформацію податковим органам щодо зазначених у декларації відомостей при проведенні перевірки. У той же час органи доходів і зборів та Військові служби правопорядку позбавляються повноважень складання протоколів про адміністративні корупційні правопорушення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

103