Закон № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» набув чинності. 14 травня 2014 року закон був офіційно опублікований в газеті «Голос України».

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування, тобто сьогодні.

Згідно із законом, тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

«Громадянам України гарантується дотримання в повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав і права на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території», - йдеться в документі.

Так, закон визначає, що тимчасово окупованою територією України є: територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя; внутрішні води і територіальне море України, його дно і надра, на яких Україна здійснює суверенітет, континентальний шельф і виняткова економічна зона, де Україна відповідно до свого законодавства користується фіскальними, санітарними, імміграційними і митними правами, а в особливій економічній зоні та на континентальному шельфі - суверенними правами і юрисдикцією; підводного простору в межах територіального моря, повітряний простір, розташований над зазначеною територією.

Під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організується і не проводиться.

«Громадянам України, які проживають на окупованій території, створюються умови для вільного волевиявлення під час виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму на іншій території України», - йдеться в законі.

Документом визначено також, що примусове зарахування громадян України до громадян іншої держави не визнається.

Державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, в межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України. Діяльність будь-яких органів та їхніх посадових осіб на тимчасово окупованій території вважається незаконним, якщо ці органи створені чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України.

Також у документі зазначається, що на тимчасово окупованій території право власності охороняється згідно із законодавством України.

Крім того, закон передбачає, що у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, правосуддя щодо справ цих територій здійснюватиметься відповідними судами м. Києва.

Депутати виключили з фінальної редакції законопроекту норму про спеціальний режим в'їзду на окуповану територію, порушення якого пропонувалося карати штрафами.

Отже, згідно із ухваленим законом, громадяни України мають право на вільний і безперешкодний в'їзд та виїзд з тимчасово окупованої території за умови пред'явлення документа, що підтверджує громадянство України. В'їзд і виїзд іноземців та осіб без громадянства з тимчасово окупованої території допускається тільки за спеціальним дозволом через встановлені пункти в'їзду-виїзду для таких осіб. Порядок в'їзду іноземців та осіб без громадянства з тимчасово окупованої території встановлюється Кабінетом міністрів України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

416