Віктор Медведчук не поділяє ейфорії нинішнього уряду щодо отримання кредиту МВФ. Політик упевнений, що Україні потрібні структурні реформи у всіх галузях економіки, а не нові кредити.

«МВФ прийняв рішення про виділення Україні кредиту в розмірі $17 млрд терміном на два роки. Судячи з усього, офіційний Київ вважає кредит, наданий міжнародним лихварем, своєю перемогою. Проте вже зараз можна стверджувати, що для населення країни така перемога виявиться пірровою», - йдеться в блозі політика, опублікованому на сайті «Українського вибору».

Медведчук зазначив, що зовнішній держборг України зросте майже на дві третини з нинішніх $27,8 млрд, а нав'язана МВФ політика жорсткої економії прирікає мільйони громадян на злидні й боротьбу за виживання.

«Для отримання першого траншу кредиту Кабмін заморозив мінімальну зарплату і прожитковий мінімум, скоротив держслужбовців, підвищив акцизи та податки. На вимогу МВФ нова влада відпустила національну валюту у вільне плавання, через що злетіли ціни на бензин, ліки, імпортні товари. Вартість газу для населення тільки поточного року зросла більш ніж наполовину. Як наслідок - і за опалення, і за гаряче водопостачання населенню України доведеться платити більше (а от про субсидії багатьом доведеться забути)», - пише Медведчук.

Він упевнений, що Україна зустріне і 2015-й, і 2016-й рік у режимі жорсткої економії, оскільки, згідно з вимогами МВФ, видаткова частина бюджету підлягає коригуванню, а її зростання має відповідати темпам відновлення економіки.

«Ні про яке відновлення економіки та підвищення соціальних стандартів не може бути й мови. Крім того, наступні транші кредиту (які МВФ обіцяє виділяти щоквартально) Україна зможе отримати лише за умови, що буде слухняно виконувати всі взяті на себе зобов'язання. А це означає, що борговий зашморг з кожним місяцем стане затягуватися все тугіше і тугіше...», - нарікає лідер «Українського вибору».

Політик упевнений, що Україна не зможе вийти з кризи без структурних реформ у всіх галузях економіки та держсекторі, без боротьби з корупцією і казнокрадством.

«Але саме питання реальних реформ Кабінет Міністрів вважає за краще оминати, звично обмежуючись деклараціями та обіцянками. Представники нової влади живуть сьогоднішнім днем, сповідуючи принцип «після нас - хоч потоп». Дивно, що, повторюючи помилки своїх попередників, вони не замислюються, що тим самим повторюють і їхню долю», - резюмував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

395