Україна потребує демократичних виборів президента, які заслуговуватимуть на довіру. Про це йдеться в заяві передвиборної місії Спеціального комітету Парламентської асамблеї Ради Європи зі спостереження за позачерговими виборами президента за результатами візиту в Україну 29-30 квітня, повідомили Forum'у в Департаменті інформаційної політики МЗС.

Делегація ПАРЄ в зв'язку з цим закликає українських громадян, незалежно від політичних переконань, регіональної або мовної належності, взяти активну участь у передвиборній кампанії і самих виборах. Делегація ПАРЄ заявила, що з метою забезпечення свободи волевиявлення народу має бути недопущено будь-яке зовнішнє втручання у внутрішні справи України і виборчий процес.

Делегація наголосила на позитивних змінах у правовому регулюванні виборчого процесу, які можуть додатково забезпечити достовірність виборчих результатів. Також позитивно оцінена робота Центральної виборчої комісії, зокрема всеосяжний процес реєстрації кандидатів і відкритість ЦВК для спостерігачів, ЗМІ та представників кандидатів. Учасники передвиборної місії вітали зусилля української влади, спрямовані на забезпечення доступу до виборів громадянам, «чиї будинки перебувають під окупацією, як у Криму, або відчувають збройне втручання, як у Донецьку і Луганську».

Водночас делегація ПАРЄ наголосила, що залишаються певні недоліки, зокрема у фінансуванні виборчих кампаній, прозорості прав власності щодо ЗМІ. Передвиборна місія відзначає необхідність підвищення рівня захисту журналістів.

Також делегація відзначила негативний вплив на виборче середовище внаслідок «втручання збройних груп, які перебувають під впливом російської влади, зокрема в східних регіонах».

Було зазначено, що кандидати повинні отримати рівні можливості проводити зустрічі з виборцями, інформувати їх про свої програми, доступ до ЗМІ і можливість проводити свої кампанії в усіх регіонах України згідно з українським законодавством.

За достроковими виборами президента України 25 травня спостерігатиме делегація ПАРЄ у складі 52 осіб.

Як раніше повідомляв ForUm, позачергові президентські вибори в Україні призначені на 25 травня 2014 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158