За інформацією з оточення прем'єр-міністра України, глава Кабміну Арсеній Яценюк доручив підготувати закриту доповідь про заходи щодо торговельно-економічної та енергетичної блокади Криму. Днями цю доповідь було заслухано на закритому засіданні Кабінету міністрів.

За її підсумками було прийнято рішення про встановлення бар'єрів, які б не дозволили здійснювати постачання продукції, води та електроенергії на півострів.

Як наголошується в доповіді, півострів забезпечується питною водою за рахунок 19 водосховищ. Що стосується води для поливу, то вона практично на 100 відсотків забезпечується водою з Кримського каналу, який йде з Каховського водосховища у Херсонській області.

Згідно з доповіддю, Крим за окремими торговельними позиціями (хліб, крупи, м'ясо та м'ясні продукти, а також молочні продукти) від 50 до 70 відсотків залежить від постачання з Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, пишуть «Версии».

У зв'язку з цим Кабмін дав розпорядження митникам розпочати згортання під різними приводами постачання продовольства в Крим.

Аналогічні вказівки дані й енергетикам, які повинні обмежити до мінімуму подачу електроенергії на півострів.

Яценюк рекомендував знаходити переконливі приводи: технічні несправності, складнощі оформлення товарів на кордоні, ремонт мереж тощо.

Спроби окремих міністрів нагадати, що ці кроки вдарять і по економічній ситуації України були відкинуті прем'єром як неспроможні в світлі поставленого завдання перетворити Крим на «гирю на ногах російської економіки». «Кримчани і Росія повинні розплатитися за своє необдумане рішення», - заявив глава Кабміну.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321