Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв вважає, що Росія повинна в рамках Світової організації торгівлі «зуби показувати» на санкції Заходу, введені за анексію Криму. Про це він сказав у ході виступу в Держдумі.

«Нас 17 років, по суті, тримали, по суті, у «передпокої», де ми наполегливо доводили, що гідні увійти у світове торговельне співтовариство і відповідаємо його стандартам. Тепер у нас з'явилося повне право вимагати дотримання встановлених правил від інших країн-учасниць СОТ - щодо російських товарів», - сказав Медведєв.

«Тут не потрібно соромитися. Якщо це обґрунтовано і законно - можна й «зуби показати». Будемо звертатися в суди, включаючи Орган з вирішення спорів у рамках СОТ», - підкреслив він, повідомляє «УНІАН».

Медведєв заявив, що в обставинах цього безпрецедентного виклику вкрай важливо «спокійно і без істерик» продовжувати обрану економічну стратегію, хоча будуть вноситися корективи.

На його думку, нинішня ситуація дозволяє Росії створити нову основу своєї економіки, яка базується на власному виробництві.

За словами Медведєва, виникає питання, чи зможе РФ зберегти окремі види виробництва в умовах обмеження кооперації з іноземними партнерами і закриття ринків. Він зазначив, що окремі галузі промисловості, залежні від закордонних поставок, отримають з боку уряду РФ необхідну підтримку, що дозволить підготуватися до «недружніх» кроків.

«В умовах штучних обмежень економічних зв'язків ми використовуватимемо додаткові стимули для скорочення залежності від імпорту», - заявив він.

Як сказав Медведєв, уже в більшість галузевих стратегій та державних програм включені імпортозамінні проекти, в тому числі через політичну ситуацію в Україні.

«Вважаю також правильним підготувати пропозиції для ухвалення законів, спрямованих на захист інтересів російського бізнесу, порушених застосуванням до нього незаконних санкцій», - сказав Медведєв.

Нагадаємо, в березні США і ЄС запровадили санкції стосовно Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321