Росія продовжує реалізацію проекту «Південний потік», повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак на прес-конференції в п'ятницю у Москві.

Він додав, що наразі ведуться консультації з Єврокомісією щодо цього питання.

«Реалізація цього проекту відбувається на підставі міжурядових угод, які підписані між Росією і країнами, які беруть участь у проекті. І згідно із чинним міжнародним правом реалізацію цих угод таким чином не можна зупинити. Щодо «Південного потоку» у нас ведуться спільні консультації з Єврокомісією, робота триває», - сказав міністр.

Він також уточнив, що робоча група, яка була створена на початку року після зустрічі з комісаром Гюнтером Еттінгером, продовжує свою роботу. «Нещодавно була зустріч у Москві, ми продовжуємо працювати, взаємодіяти, діяти в цій частині з Єврокомісією», - цитує Новака «Інтерфакс».

«Проект не зупинено», - підкреслив він.

Як повідомляв ForUm, Європарламент 17 квітня закликав заморозити будівництво газопроводу «Південний потік», який покликаний забезпечити постачання російського газу до Європи в обхід України. «Європарламент» дотримується думки, що газопровід «Південний потік» не варто будувати, і що повинні бути доступні інші джерела постачання», - йдеться в тексті документа.

Газопровід «Південний потік» потужністю 63 млрд кубометрів має пройти через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Щодо сухопутної частини проекту РФ підписала міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією і Хорватією. Будівництво «Південного потоку» почалося 7 грудня 2012 року в районі Анапи. Передбачалося, що комерційне постачання з проекту почнеться в першому кварталі 2016 року, а на повну потужність він вийде у 2018 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

384