Генеральна прокуратура України видала ордер на затримання і доставку в суд колишнього президента України Віктора Януковича та екс-глави Служби безпеки України Олександра Якименка в рамках розслідування масового вбивства учасників антиурядової акції протесту в Києві.

Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив в.о. глави СБУ Валентин Наливайченко.

За його словами, розстріл демонстрантів у центрі Києва 18-20 лютого відбувався безпосередньо і під прямим керівництвом Януковича - розпорядження стріляти по демонстрантах він віддав колишнім керівникам МВС Віталію Захарченку та СБУ Олександрові Якименку.

Раніше в четвер міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що спецрота підрозділу «Беркут» відкрила стрілянину по демонстрантах у центрі Києва 20 лютого.

За його словами, колишнє керівництво МВС знищувало одяг, документи та намагалося ліквідувати зброю, яка використовувалася спецротою «Беркута».

Нагадаємо, ГПУ вже відкрило проти Януковича низку кримінальних проваджень. Відкрито кримінальне провадження за заклики до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Крім того, відкрито провадження щодо перевищення ним повноважень з листопада 2013 року по лютий 2014 року та за масові вбивства активістів Майдану. Відкрито також провадження за фактом захоплення Януковичем державної влади у 2010 році. Крім цього, розслідується провадження щодо розповсюдження указу №90/2014 від 27 лютого 2014 року, яким Янукович намагався відновити свої повноваження шляхом перенесення низки держустанов до Севастополя.

Також він підозрюється в заволодінні разом з іншими особами державним майном в особливо великих розмірах та легалізації (відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом).

Крім того, існує кримінальне провадження стосовно Януковича щодо його публічних закликів до захоплення державної влади «шляхом офіційних заяв на прес-конференції в Ростові-на-Дону».

У лютому Головне слідче управління Генеральної прокуратури ініціювало запит про оголошення Януковича в міжнародний розшук каналами Інтерполу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287