Федеральна міграційна служба Росії спростувала повідомлення російських державних ЗМІ про масових біженців з України, кількість охочих отримати російське громадянство зменшилася.

Про це заявив заступник глави Федеральної міграційної служби РФ Анатолій Фоменко на засіданні комісії з моніторингу ситуації в Україні у Раді федерації.

«З початку 2014 року за статусом біженця в органи ФМС Росії звернулося 82 громадянина України. Цифра в 143 тисячі осіб, що з'явилася в ЗМІ, - це кількість громадян України, які в'їхали на територію Росії за останні два тижні», - йдеться в повідомленні.

Під час засідання сенатори зазначили, що у засобах масової інформації з'явилися дані про 143 тис. біженців, які приїхали з України в Росію, повідомляє «УНІАН».

«143 тисячі біженців ніхто не називав», - підкреслив Фоменко, зазначивши, що це люди, які в'їхали за два останні тижні. Ці цифри заявляло керівництво ФМС, «але там не звучало слово «біженці», зазначив Фоменко. «Це люди, які в'їхали, перетнули кордон», - уточнив він.

Заступник голови міграційної служби нагадав про те, що в російському законодавстві є спеціальна процедура про визнання біженцем. «Є певні критерії, якщо людина приїжджає і заявляє, що є біженцем, то вона подає клопотання, заяву. Після того як вона подала заяву, ми її в законному порядку можемо розмістити в наших центрах тимчасового тримання на той період, поки ми розглядатимемо клопотання - видавати йому статус біженця чи ні», - сказав Фоменко.

Він підкреслив, що за статусом біженця з початку року звернулося 82 людини.

Фоменко також навів дані про кількість громадян України, які звернулися за отриманням російського громадянства. За словами Фоменка, з 1 січня за паспортами РФ звернулися 1 тис. 573 людини, а минулорічний показник за цей період склав 1 тис 900 осіб.

Раніше про наплив «біженців» з України повідомляли державні російські ЗМІ.

Як повідомляв ForUm, у Міністерстві закордонних справ України спростували повідомлення російської сторони про біженців з України.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) не спостерігало ніяких незвичайних переміщень через кордон України.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

912