Три президенти України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко - заявляють про пряме втручання Росії у політичне життя Криму.

«Росія, яка весь час називала «втручанням» у внутрішні справи України спроби наших міжнародних партнерів врегулювати ситуацію політичним шляхом, зараз сама вдалася до прямого втручання в політичне життя Криму», - йдеться в спільній заяві трьох президентів, текст якої передала агентству прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова.

На думку президентів, політики, які пропонують «ці небезпечні рецепти», у разі активізації відповідної діяльності, повинні відчути на собі реакцію СБУ і Генпрокуратури України на прояви сепаратизму.

«Будь-яка пропагандистська кампанія, спрямована на посилення цих настроїв, має також бути оцінена правоохоронними органами відповідно до законодавства України. Спекуляції про порушення прав російськомовного населення, розпалювання ворожнечі між регіонами України на підставі їхнього культурного й історичного розмаїття, приниження української мови і відкрита неповага до державних символів України повинні отримати належну оцінку», - підкреслюють автори заяви, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Вони переконані: «Росія разом з Великобританією і США є гарантами суверенітету України згідно з міжнародними угодами. Заява Росії про дотримання усіх міжнародно-правових зобов'язань перед Україною незалежно від конфігурації парламенту та уряду має бути підтверджена відповідними діями російської сторони, демонстрацією поваги до рішень українського народу та української влади, усвідомленням відповідальності всіх небезпечних наслідків будь-яких конфліктів на етнічному ґрунті».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

250