Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян» змінено низку законодавчих актів у напрямку надання суддям додаткових гарантій незалежності. Про це в коментарі порталу «Судова влада України» заявила голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів.

За її словами, законом встановлено, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, керівники юридичних осіб за зверненням Ради суддів України зобов'язані негайно вжити заходів щодо усунення загроз безпеки суддів, а у разі необхідності - притягнути винних до відповідальності.

«Значної конкретизації отримало регулювання правових відносин щодо державного захисту судді, його близьких родичів та членів сім'ї. Внесеними в закон змінами забороняється розголошення відомостей про місце проживання судді та інших персональних даних про нього органами державної влади, органами місцевого самоврядування, довідковими службами АТС, операторами і провайдерами телекомунікацій, інформаційно-довідковими службами, а також різними підприємствами, установами, організаціями та особами, крім випадків, передбачених законом», - зазначила Стефанів.

Також вона підкреслила, що встановлено право судді на забезпечення засобами захисту і мобільними пристроями оповіщення про небезпеку, які йому надаються органами внутрішніх справ, а також на обладнання житла охоронною та протипожежною сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету.

Крім того, змінами до закону передбачається створення системи відеоспостереження у приміщеннях судів та на прилеглих до них територіях.

«Для забезпечення підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду та охорони приміщень суду судовим розпорядникам надано право застосовувати спеціальні засоби, що використовуються під час охорони громадського порядку», - додала голова суду.

На її думку, зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», забезпечуючи додаткові гарантії незалежності суддів, одночасно виступають важливою передумовою для більш повної реалізації громадянами доступу до правосуддя і судового захисту ними своїх прав.

Нагадаємо, сьогодні, 16 січня, Верховна Рада прийняла проект Закону №3879 про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174