Сьогодні православні і греко-католики відзначають День Святого Миколая - покровителя всіх мандрівників і дітей.

За традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки. Свято вважається одним із найбільш шанованих у православному світі.

З історії відомо, що Святитель Миколай жив приблизно в III-IV століттях. У народі його прозвали Миколаєм Угодником, оскільки він прославився як угодник Божий. Християни вважають, що в День Святого Миколая досі відбуваються чудеса.

Микола Угодник творив добрі справи, керуючись своєю сильною вірою в Бога. Помер Святитель Миколай в середині IV століття. Його мощі збереглися нетлінними, вони зцілили тисячі людей. Зараз мощі Миколи Угодника зберігаються в італійському місті Бар, куди були перенесені в 1087 році.

Здавна Микола Угодник вважався захисником дітей. У деяких слов'янських народах вірили й дотепер вірять, що напередодні Дня Святого Миколая цей святий приносить всім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунків від Миколая наступного року. Вважається, що діти знаходять подарунки вранці 19 грудня під подушкою.

В незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджуються. Святий Миколай розглядається як вітчизняний аналог російського Діда Мороза, американського Санта Клауса, фінського Йоулупуккі та відповідних персонажів в інших країнах. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати листа святому Миколаю.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

256