Розвиток недорогого сегмента готельної нерухомості, якісні дороги і масована рекламна кампанія допоможуть Україні перехопити значну частину туристичного потоку з Єгипту, Близького Сходу та країн Європи. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, коментуючи включення курортно-рекреаційної сфери і туризму до переліку пріоритетних галузей.

На його думку, туристична сфера в Україні все ще слабо розвинена, в першу чергу через завищені ціни, які не відповідають рівню сервісу.

«Україна має безліч історичних місць, і могла б добре ними користуватися, але не користується. Туризм формує тільки 2,2% нашого ВВП. У Болгарії цей показник досягає 11%, в Грузії 9%. Навіть у Росії близько 6,5%. І це вважається дуже мало. Дійсно мало, якщо врахувати, що Туреччині туризм щорічно приносить дохід $22-24 млрд», - зазначив експерт.

За словами Охріменка, розвиток туризму міг би дати величезну кількість додаткових робочих місць безпосередньо в цій сфері, а також у суміжних: торгівля, сфера послуг і розваг.

«Туризм має дуже хороший ефект мультиплікатора: коли інші сфери отримують дохід завдяки зростанню туристичних потоків», - пояснює експерт. У той же час він зазначив, що про Україну все ще мало знають - вона не займається активною рекламою. Ще дві проблеми, які повинна вирішити програма розвитку галузі - дороги європейської якості, а також розвинена готельна інфраструктура для відпочинку середнього класу.

«Потрібні мережі готелів, які були б розраховані на масового туриста. На жаль, багато наших власники готелів у Криму та інших регіонах не розуміють, що не можна брати високу плату з туристів за неякісний сервіс. Наші готелі вийшли або дуже дорогі, які розраховані на дуже багатих людей, або дешеві, але з жахливим сервісом, який не підходить середньому туристові з країн ЄС або навіть Росії. Україні потрібні, насамперед, готелі та будинки відпочинку для масових туристів, які хочуть помірні ціни та нормальний, але якісний сервіс», - пояснив Охріменко.

Ще один фактор, який сьогодні відлякує туриста від України - неякісні дороги, що є особливою проблемою для автотуристів, як самих українців, так і гостей з-за кордону. Як позитивний приклад розвитку дорожньої інфраструктури експерт навів приклад підготовки до Євро-2012, коли по всій країні були проведені якісні ремонти. У той же час, кажучи про можливості бюджету для фінансування таких масштабних проектів, Охріменко зауважив, що якісні дороги можна зробити, віддаючи їх інвесторам у концесію, щоб проїзд по них був платним.

«Чому в Україні так погано розвивається туризм? Багато в чому винні наші дороги. Туриста не цікавлять проблеми фінансування або недофінансування нашого дорожнього будівництва. Він бачить погані дороги і свідомо формує негативне ставлення до України і тим самим створює їй антирекламу. Уряду України, якщо він хоче реально розвивати туризм, необхідно поміняти своє ставлення до будівництва доріг і мостів у туристичних зонах, - резюмує Охріменко.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

148