Уряд проведе низку системних заходів, щоб поліпшити ситуацію з оздоровленням та відпочинком дітей в Україні. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час відвідування дитячого центру «Молода гвардія» в Одесі, куди він завітав разом з міністром соціальної політики Наталією Королевською, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.

«Сьогодні, на жаль, умови літнього відпочинку дітей залишають бажати кращого. За останні два десятки років багато оздоровчих центрів і таборів відпочинку були доведені до жалюгідного стану. Але Президент України поставив перед урядом та органами місцевої влади чітке завдання - забезпечити гідний відпочинок дітей. Мова йде і про поліпшення матеріально-технічної бази, і харчового раціону, і лікувальних процедур, безпеки дітей тощо», - зазначив перший віце-прем'єр-міністр.

Він додав, що увага держави до дітей, в тому числі і дітей-інвалідів, окремо визначено в програмі соціальних ініціатив Президента України. А Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. передбачає реалізацію масштабних проектів у цьому напрямі.

Одним із таких проектів є створення на базі дитячого центру «Молода гвардія» спеціалізованої установи для оздоровлення дітей з особливими потребами. Завдяки цьому у центрі щорічно оздоровлюється близько 1000 дітей-інвалідів. Крім того, буде вдосконалена вся інфраструктура «Молодої гвардії».

«Сьогодні був представлений цей проект, нам чітко зрозумілі шляхи його реалізації. Очевидно, що в такій області можна йти не революційним шляхом, а крок за кроком вирішувати проблеми. Власне, цим і займається уряд», - підкреслив Арбузов.

Всього в дитячому центрі «Молода гвардія» цього року відпочине понад 11 тис. дітей. І значна частина із них - діти-сироти. «Про цивілізованість суспільства судять не за силою, а за милосердям; не по тому, наскільки попереду всіх знаходяться сильні, а наскільки захищені слабкі. І вища форма милосердя - турбота про дітей, які з тих чи інших причин позбавлені батьківського піклування», - сказав Арбузов.

Перший віце-прем'єр-міністр зазначив, що влада повинна забезпечити дітям належні умови, в яких вони зможуть не тільки відпочити та оздоровитися, а й проявити себе.

Нагадаємо, що 30 травня перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов разом з міністром соціальної політики Наталією Королевською перебуває з робочим візитом в Одеській області. Головні пункти в програмі - відвідання дитячого центру «Молода гвардія», реабілітаційного центру для дітей з ураженням нервової системи Одеського обласного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» та зустріч з вихованцями дитячого будинку сімейного типу на базі родини Олександра та Любові Литвинів.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив міністру соціальної політики Наталії Королевській зайнятися повним відновленням мережі дитячих таборів.

Раніше Азаров заявляв, що в поточному році передбачено оздоровлення і відпочинок 2 810 тис. дітей шкільного віку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

183