Губернатор штату Вермонт Пітер Шамлін підписав закон, що дозволяє евтаназію.

Підписуючи документ, Шамлін зазначив, що його ухвалення дозволить смертельно хворим «отримати контроль над своєю долею». Законопроект про легалізацію добровільного відходу з життя тижнем раніше був схвалений Сенатом і Палатою представників штату.

Відповідно до нового закону, смертельно хворі пацієнти зможуть отримати летальну дозу ліків, що дозволяє їм безболісно піти з життя. При цьому пацієнт повинен пройти психіатричне тестування, а також отримати незалежні висновки від двох лікарів про те, що передбачуваний термін його життя становить не більше півроку. У разі прийняття позитивного рішення про евтаназію процедура може бути застосована не раніше ніж через 17 днів, щоб дати можливість хворому передумати.

Вермонт став третім штатом США після Орегона і Вашингтона, де евтаназія була визнана легальною. Як зазначає AFP, у Вермонті добровільний відхід з життя вперше був легалізований шляхом розробки та прийняття відповідного закону Конгресом штату, в той час як в Орегоні і Вашингтоні евтаназія була дозволена за результатами референдумів, пише «Lenta.ru».

Згідно з опитуваннями громадської думки, 84 відсотки американців вважають, що смертельно хворі люди повинні бути наділені правом самостійно приймати рішення про відхід з життя.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

173