Учора депутати Новоолексіївської селищної ради Херсонської області надали кримськотатарській мові статус регіональної на території селищної ради.

«За» таке рішення проголосували 18 депутатів селищної ради, ще двоє утрималися. Депутатський корпус Новоолексіївської селищної ради налічує 30 депутатів, з яких тільки п'ятеро - кримські татари.

Під час розгляду питання про мову в залі селищної ради виникли певні розбіжності. У ході дискусії один з депутатів навіть залишив зал засідання.

Перед голосуванням з підтримкою надання статусу регіональної кримськотатарській мові виступив голова даного селищної ради Олександр Бурковський і голова Генічеської райдержадміністрації Сейтумер Німетуллаєв, передає «УНІАН».

Крім того, перед депутатами виступив голова регіонального Меджлісу Асан Алієв, який підкреслив, що дане рішення дозволить зберегти кримськотатарську мову, культуру і традиції цього народу.

Результат голосування депутати і присутні в залі представники громадськості та журналісти зустріли оваціями.
У коментарях ЗМІ голова РДА Німетулаєв зазначив, що це тільки перший крок на шляху реалізації Закону про статус регіональної мови. Вже на наступну сесію селищної ради планується винести план заходів з реалізації цього рішення і джерела його фінансування.

Нагадаємо, 17 серпня 2012 р. депутати Херсонської облради ухвалили рішення про надання статусу регіональної російській мові.

Пізніше статус регіональної на території міста російській мові надали міськради Каховки, Генічеська, Херсона, а також, низка районних рад.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248