Ціна на російський газ, що поставляється в Україну, істотно нижча за спотову ціну, що встановилася в континентальній Європі, заявив журналістам глава ВАТ «Газпром» Олексій Міллер, відповідаючи на запитання, чи обґрунтовано Україна скаржиться на високі ціни на російський газ.

«Наприклад, на британському торговому майданчику минулої п'ятниці ціна на газ досягала позначки у $800 за тис куб., що майже вдвічі перевищує ту ціну, за якою «Газпром» (РТС: GAZP) поставляє газ в Україну в рамках довгострокових контрактів», - нагадав Міллер.

Згадане Міллером котирування відноситься до аварійного епізоду, коли був зупинений газопровід на острів з континенту Interconnector, що покриває чверть потреб Сполученого Королівства. Втім, збої в системі газопостачання Великобританії в цьому екстремальному березні стали вже майже нормою існування ПЕК острова, газовий ринок якого є еталонним для цін в інших зонах Європи, передає «Інтерфакс-Україна».

Наразі газ із поставкою «протягом дня» на британському хабі National Balancing point (NBP) торгується по 98 пенсів за терм ($525), а контракти на вівторок укладаються по 100 пенсів ($536). Україна намагається знайти конкуренцію «Газпрому» в Німеччині, але ціна газу на німецькому хабі NCG з поставкою у понеділок становить $521. Ціна поставок російського газу «Нафтогазу» для I кварталу оцінюється в $406.

«Зараз ми наочно спостерігаємо процес зміни основного вектора поставок енергоносіїв, у тому числі зі спотового ринку, який зміщується від Європи в Азіатсько-тихоокеанський регіон, який є більш перспективним і ємким. Так, у січні Катар зменшив обсяг поставок на британський спотовий майданчик на 30% щодо показника минулого року. Ця обставина також штовхає європейські ціни на газ вгору. Україна не витримає спотових цін», - застеріг глава «Газпрому».

Як повідомляв ForUm, учора прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що «Газпрому» необхідно визначитися, що йому вигідніше: залишати високу ціну на газ для України і змушувати тим самим Київ скорочувати закупівлі газу, чи знизити ціну, щоб уникнути скорочення обсягів закупівлі.

Нагадаємо, ВАТ «Газпром» заявляє про відсутність яких-небудь підстав для зниження для НАК «Нафтогаз України» закупівель природного газу у 2012-му і 2013 роках в обсягах менших, ніж це передбачено газовими контрактами 2009 року, у зв'язку з чим «Нафтогазу» у січні був виставлений рахунок на $7,09 млрд за недобір 16,7 млрд куб. м.

«У зв'язку з відсутністю підписаної додаткової угоди щодо обсягу поставок у 2012 році ми постачали газ у 2012 році відповідно до основних умов контракту на поставку, який передбачав поставку 52,0 млрд куб м «Нафтогазу» у 2012 році», - йдеться в проспекті емісії єврооблігацій «Газпрому».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

430