Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення фінансового контролю та врегулювання конфлікту інтересів. Законопроект був розроблений Міністерством юстиції на виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України та схвалений 20 березня 2013 на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Як заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, передбачені законопроектом зміни дозволять вдосконалити правове регулювання системи здійснення фінансового контролю та контролю щодо врегулювання конфлікту інтересів, а також дозволять забезпечити подальший розвиток системи запобігання та протидії корупції, що сприятиме більш ефективній роботі щодо подолання цього явища. Перед направленням до Кабінету Міністрів законопроект пройшов експертизу Ради Європи, за результатами якої отримав позитивні висновки.

Мова йде, зокрема, про вдосконалення положень Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» за результатами моніторингу його практичного застосування.

Так, зміни спрямовані на вдосконалення положень щодо спільної роботи близьких осіб. Згідно з урядовим законопроектом допускається спільна робота близьких осіб, які працюють у сільських населених пунктах, крім тих, що є районними центрами, а також осіб, які працюють у сфері соціального захисту, крім тих, хто працює в державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування.

Зміни також стосуються обмежень щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно з проектом обмеження поширюються тільки на укладення трудових договорів та договорів у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами-підприємцями.

Запропоновані зміни торкнуться також проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно з проектом перевірка не проводитиметься при перекладі, а також буде скорочено перелік документів, які подаються для проведення спеціальної перевірки.

Крім того, зміни стосуються проведення антикорупційної експертизи. Згідно з проектом буде вводитися проведення експертизи чинних нормативно-правових актів.

Зміни стосуються захисту осіб, які повідомили про корупційні правопорушення. Згідно з проектом напряму буде заборонятися звільнення, переведення, атестація, зміна умов праці таких осіб у зв'язку з повідомленням про корупційний правопорушення.

Також пропонуються зміни щодо внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та надання інформації з нього. Зокрема, пропонується визначити на законодавчому рівні порядок внесення відомостей про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, до зазначеного Реєстру та надання інформації з нього.

Крім того, проектом передбачено деталізувати форму декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру та уточнити підстави для звільнення з роботи/служби осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених цим Законом.

Зазначені зміни розроблялися на виконання Плану заходів щодо реалізації рекомендацій, що містяться в другій оцінці Європейської Комісії прогресу України у виконанні І (законодавчої) фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму.

Крім того, пропоновані проектом Закону зміни кореспондуються з рекомендаціями, наданими експертами Європейської Комісії, в частині запровадження механізму фінансового контролю та контролю за дотриманням законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів в діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, окремих прирівняних до них осіб.

Як раніше повідомляв ForUm, Європейський Союз рекомендує Україні активізувати боротьбу з корупцією для поліпшення судової системи та ділового клімату в країні.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362