У результаті виконання Програми модернізації порт «Південний» стане найбільшим серед глибоководних портів північно-західної частини Чорного моря. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у ході регіональної наради щодо розвитку інфраструктури та оновлення флоту українських портів, зокрема, портофлоту «Південний».

«Керівництво держави ставить перед галуззю стратегічні завдання - підвищити конкурентоспроможність українських портів, розвивати інфраструктуру на підставі кращого світового досвіду. Це дозволить Україні вийти на рівень передових морських держав», - заявив Вілкул у рамках робочої поїздки до Одеси.

Він також зазначив, що результатом модернізації українських портів є не тільки зростання транспортного потенціалу країни. Це забезпечить нові робочі місця і зарплати для тисяч працівників галузі, а також наповнить місцеві бюджети.

«Відомі компанії світового рівня повинні бути залучені до модернізації інфраструктури портів і розширення їхніх можливостей», - зазначив Вілкул.

В умовах світової економічної кризи українські порти у минулому році зуміли показати стабільну роботу. Зокрема, було оброблено понад 160 млн тонн вантажів, завдяки чому державний бюджет отримав близько 2 млрд грн відрахувань.

У минулому році через причали морського торговельного порту «Південний» пройшло майже 23 млн тонн вантажів, що на 0,4% більше, ніж у 2011 році. Відрахування до держбюджету за підсумками року склали майже 400 млн грн.

Одним із ключових заходів плану дій з модернізації порту «Південний» на 2012-2015 роки є днопоглиблювальні роботи. Вони передбачають будівництво першого і другого коліна і нової частини третього коліна морського підхідного каналу. Загальна довжина каналу складе 10,3 км. Реалізація проекту повинна бути завершена до кінця 2015 року. Завдяки цьому гавань зможе приймати судна дедвейтом понад 200 тис. тонн.

«У результаті виконання Програми порт «Південний» стане найбільшим серед глибоководних портів північно-західної частини Чорного моря. Це створить нові можливості для розвитку всієї транспортної галузі України», - сказав Вілкул.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

205