На сьогоднішній день вітчизняні аграрії завершують підготовку до проведення весняно-польових робіт. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Хочу підкреслити, що сьогодні уряд і прем'єр-міністр звертають особливу увагу на підготовку до весняно-польових робіт, від яких залежить урожай. Так, згідно з даними регіонів, до посівних кондицій доведено 473,5 тисячі тонн насіння, або 98% від потреби. Варто зазначити, що крім того в Державному резервному насіннєвому фонді підготовлено для реалізації близько 9,9 тисячі тонн насіння ярих культур. Причому, велика увага приділяється саме кондиційному насінню, яке має більш високі якісні показники і потенційно високу врожайність», - зазначив Присяжнюк.

Так, у розрізі регіонів Донецька область вже заготовила 114% кондиційного насіння зернових, Полтавська і Житомирська - по 110%, Херсонська і Сумська - по 107%. Робота ж над закупівлею насіння кукурудзи, соняшнику і сої триває. Взагалі, за даними регіонів, очікувана забезпеченість насінням ярих культур (без кукурудзи) під урожай 2013 становить 102%.

Також глава відомства зазначив, що сільгоспвиробники вже завершують підготовку ґрунтообробної техніки, триває закупівля паливно-мастильних матеріалів, добрив і засобів захисту.

«Забезпечення паливно-мастильними матеріалами в цілому по Україні становить 62%. Найкраще підготовлена ​​Кіровоградська область - 89%, Київська - 85%, Волинська - 84%. Що ж стосується живильних речовин і мінеральних добрив, то аграрії вже накопичили 519,4 тисячі тонн. Крім того, господарствами придбано 4,6 тисячі тонн засобів захисту рослин», - додав Присяжнюк.

Глава відомства зазначив, що важливим питанням є наявність коштів в аграріїв для проведення весняно-польових робіт, яка поки залишається на рівні минулого року.

Залученню коштів сприяє робота Аграрного фонду, який вже уклав форвардні контракти на закупівлю на 775 тис. тонн зерна врожаю 2013 року і здійснив оплату 492 млн грн авансу (50%). Формування державного інтервенційного фонду є одним з пріоритетних напрямів діяльності Мінагрополітики України та Аграрного фонду, тому урядом доручено продовжити практику укладання форвардних контрактів на закупівлю зерна урожаю 2013 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248