Міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що питання виставленого «Газпромом» «Нафтогазу України» рахунку за недобір російського газу вимагає глибокого аналізу.

Про це, як передає кореспондент ForUm’y, він сказав у ході брифінгу після засідання уряду.

«Це питання не є абсолютно однозначним. Воно потребує глибокого аналізу, юридичного спору, якщо у цьому будуть зацікавлені обидві сторони», - сказав він і пояснив, що справа може розглядатися у суді, якщо «Газпром» і «Нафтогаз України» не вирішать питання іншим шляхом.

Лавринович нагадав, що газові угоди 2009 року з РФ досить складні.

«Факт боргу випливає із тексту договору. Але у договорі є й інші позиції, які можуть бути використані (у доказі Україною своєї правоти - Ред)», - сказав міністр.

Як повідомляв ForUm, Україна виконує всі умови газових контрактів з Росією. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Відповідаючи на запитання про виставлення «Газпромом» рахунку за недобір газу в 2012 році, він заявив: «Насправді ніякого конфлікту між компаніями НАК «Нафтогаз України» і «Газпром» не існує. Йде юридична процедура. Так, це малоприємний факт, але треба ставитися до нього з розумінням».

Нагадаємо, 26 січня «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не закуповувала в 2012 році.

«Нафтогаз» заявляє, що неодноразово інформував «Газпром» про скорочення обсягів закупівлі газу в 2012 році, і зазначає, що це можна перевірити ще на сайті «Нафтогазу». Компанія повідомляє, що в травні 2012 року було зроблено кілька заяв з цього приводу.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Україна за підсумками 2012 року скоротила імпорт газу в порівнянні з 2011 роком на 26,5% - до 32,939 млрд куб.м.

Контракт «Газпрому» і «Нафтогазу» містить умову «бери або плати», яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік у 52 млрд куб. м, Україна повинна була б сплатити не менше 41,6 млрд куб. м газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222