Білорусь підтверджує довготривалість постачань венесуельської нафти через територію України. Як повідомляється на сайті уряду Білорусі, про це заявив прем'єр-міністр Білорусі Сергій Сидорський 30 вересня на зустрічі з першим віце-прем'єр-міністром України Андрієм Клюєвим в Мінську.

Сидорський зазначив, що Білорусь і Україна оперативно вирішили питання постачання нафти через територію України. «Ми підтверджуємо, що ці постачання довготривалі, вони носитимуть серйозний характер», - підкреслив прем'єр-міністр Білорусі.

Він також пояснив, що Білорусь у цьому секторі поступово виходить на диверсифікацію постачань. Республіка веде розробку тих свердловин, які передані в довгострокове користування на території Венесуели, йде активна робота в інших країнах, у тому числі на Африканському континенті і в країнах Азії.

У свою чергу, Клюєв підкреслив, що Білорусь і Україна «мають досить серйозний прогрес» у співпраці в паливно-енергетичному комплексі. Він відмітив той факт, що співпраця в ТЕК зіграла чималу роль у забезпеченні зростання двостороннього товарообігу в першому півріччі 2010 року. «Ми готові працювати і надалі, особливо в тій частині, яка стосується перевалки венесуельської нафти через територію України. Але у нас має бути ясність щодо об'ємів перевалки нафти наступного року. Тоді ми зможемо збудувати максимально ефективну для двох країн роботу. Думаю, до кінця листопада ми знатимемо цей об'єм перевалки», - сказав Клюєв.

Він також підтвердив, що Україна продовжить постачання до Білорусі електроенергії. «Що стосується постачань електроенергії до Білорусі, то ми їх здійснюватимемо. Довгостроковий контракт підписаний», - сказав перший віце-прем'єр-міністр України.

Крім цього, Клюєв виразив надію, що найближчим часом сторони «доведуть до логічного кінця створення СП щодо реалізації нафтопродуктів на території України».

За інформацією міністра транспорту і зв'язку України Костянтина Єфіменка, об'єм транзиту венесуельської нафти до Білорусі через територію України у 2011 році скорочений з 10 до 9 млн. тонн.

У поточному році замість запланованих раніше 4 млн. тонн нафти об'єм транзиту очікується у розмірі 1,5 млн. тонн.

Згідно домовленостям президентів Білорусі Олександра Лукашенка і Венесуели Уго Чавеса Мінськ планує купити в Каракаса 4 млн. тонн нафти у 2010 році і 10 млн. тонн - у 2011 році.

Венесуельська нафта, що купується Білоруссю, поступає танкерами в порт Одеси, а звідти доставляється на Мозирський НПЗ по залізниці транзитом через Україну.

Проте в разі збереження очікуваних об'ємів транзиту в 2011-му і подальших роках, розглядається можливість здійснювати транзит через нафтопровід «Одеса-Броди».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

517