Закарпатська область отримала з державного бюджету 6 млн. грн. на будівництво гідротехнічних споруд.
Про це повідомив директор Департаменту громадянського захисту МНС України Григорій Марченко в Ужгороді на виїзному засіданні оперативного штабу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, передає «УНІАН».
Зокрема, за його словами, Кабінет Міністрів України вже приступив до виділення коштів з держбюджету для фінансування програми комплексного протипаводкового захисту в басейні річки Тиса, і в область поступив перший транш – 6 з 80 мільйонів, які водогосподарники планують впровадити на продовженні будівництва гідротехнічних споруд.
Як відзначали учасники виїзного засідання, Закарпаття вони вибрали не випадково, оскільки саме мешканці Закарпаття неодноразово страждали від водної стихії. Ситуація, що складається в області в березні, дещо подібна до тієї, що пережила область весною 2001 року, коли танення снігу зумовило додатковий стік води, а промерзання грунту сприяло зростанню її поверхневих стоків. Минулого місяця в гірських районах і передгір'ї висота снігового покриву перевищувала один метр.
Як повідомив начальник Закарпатського обласного Гідрометеоцентру Михайло Данилюк, сніг цей "збитий", і в разі дощів паводок може стати реальною загрозою для Закарпаття.
За словами Марченка, такий хід подій вимагає дієвої роботи оперативного штабу, місцевих органів виконавської влади, обласних і районних служб громадянського захисту, передусім, щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій.
Фахівці Гідрометеоцентру, МНС і водогосподарники вважають, що можливого погіршення ситуації на Закарпатті слід чекати після 27 березня. Для того, щоб зустріти стихію, вже заготовлено півмільйона мішків з піском, які сконцентровані вздовж так званих "проблемних річок". Сьогодні з них можна збудувати півметрову греблю завдовжки 70 км. Особливу увагу надається найуразливішим 55 населеним пунктам у 5 районах області - Іршавському, Виноградівському, Хустському, Тячівському і Берегівському, мешканці яких можуть найбільше постраждати від переливів або руйнувань гідротехнічних споруд.
В разі водної стихії мешканцям Чопа, крім місцевих рятувальників, допомагатимуть бригади МНС з Вінницької області, Житомира, Полтави; Хмельницького, Тернополя. Крім того, два спеціалізовані загони, у разі потреби, прибудуть з Києва і Дрогобича.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом