Генеральний прокурор України Віталій Ярема прогнозує масові судові позови чиновників щодо відновлення на посадах, якщо Конституційний Суд України визнає неконституційним закон про люстрацію. Про це Ярема заявив сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів у Києві.

За його словами, незважаючи на звернення пленуму Верховного Суду України в КС, закон про очищення влади беззаперечно виконується всіма відомствами.

«Якщо ж Конституційний Суд визнає цей закон неконституційним, на нас чекає маса судових проваджень, маса судових спорів, у тому числі щодо повернення на посаду», - сказав Ярема, повідомляє «УНІАН».

При цьому він звернув увагу на те, що керівники державних установ, підприємств у таких випадках опиняться в складній ситуації, оскільки на вивільнені посади призначаються нові люди, а суди можуть ухвалити рішення про відновлення на цих посадах тих осіб, яких звільнили на виконання люстраційного закону.

«Якщо люди через суд відновляться, їм потрібно надавати ту посаду, яка вже зайнята, тобто це викличе низку надзвичайних незручностей і суперечностей... Ми поки не знаємо, як діяти, коли людина судом поновлюється, а на цій посаді працюватиме зовсім інша людина», - зазначив Ярема.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України підтримала Закон України «Про очищення влади».

Верховний Суд України просить Конституційний суд встановити конституційність низки положень ухваленого Верховною Радою Закону «Про очищення влади».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1279 грн.