Президент РФ Володимир Путін вважає, що конфлікт в Україні - не останній у низці гострих конфліктів за участю великих країн, звинувативши у кризі США.

Про це він сказав у ході виступу на майданчику дискусійного клубу «Валдай».

«Що ж нас чекає, якщо ми воліємо жити не за правилами... Такий сценарій цілком реальний, і виключити його не можна, враховуючи загострення обстановки в світі. Ряд прогнозів, спостерігаючи сьогоднішню тенденцію, вже можна зробити, і, на жаль, вони неоптимістичні», - сказав Путін, передає «УНІАН».

«Якщо ми не створимо чітку систему взаємних зобов'язань і домовленостей, не вибудуємо механізми вирішення кризових ситуацій - ознаки світової анархії наростатимуть. Уже сьогодні різко зросла ймовірність низки гострих конфліктів, якщо не з прямою, то з непрямою участю великих держав. При цьому фактором ризику стають не тільки традиційні міждержавні суперечності, але й внутрішня нестабільність окремих держав», - сказав Путін і додав, що особливо це характерно для країн, які знаходяться на стику геополітичних інтересів великих держав або на кордоні культурних, економічних, історичних та цивілізаційних материків.

«Україна - один із прикладів такого роду конфліктів, які мають вплив на загальносвітову розстановку сил. Думаю, він далеко не останній», - підкреслив Путін.

Він заявив, що початок цьому небезпечному процесу поклали США, коли у 2002 році в односторонньому порядку почали створювати свою систему протиракетної оборони.

«Не ми це почали, ми знову відкочуємося до тих часів, коли не баланс інтересів і взаємних гарантій, а страх самознищення утримує країни від прямого зіткнення», - сказав Путін.

Як повідомляв ForUm, РФ в березні 2014 року після введення військ анексувала Крим.

Президент України Петро Порошенко 28 серпня оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Канцлер Німеччини Ангела Меркель зажадала від президента РФ Володимира Путіна пояснень щодо «ймовірного перебування російських військових на території України».

Литва закликала Росію негайно вивести війська з території України.

Президент Франції Франсуа Олланд визнав неприпустимим присутність російських військових в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

27
Теги