Ідентифікація невпізнаних тіл загиблих в зоні АТО буде проводитися за рахунок держави. Про це заявив заступник начальника Державного центру - начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи Костянтин Дубонос, повідомили ForUm'у в прес-службі міністерства

Як підкреслив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко, за час проведення антитерористичної операції органами внутрішніх справ зареєстровано понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тел.

«Зараз вже вдалося встановити особу понад двохсот невпізнаних тіл, інші залишаються невпізнаними», - зазначив представник ГСУ.

За його словами, ідентифікація тіл загиблих буде проведена в кілька етапів. Перший - встановлення генетичних ознак загиблого, що можливо шляхом проведення молекулярно-генетичної експертизи. Зазначені експертизи будуть проведені в НДЕКЦ при ГУМВС України в Запорізькій області.

Вакуленко зазначив, що другий етап - встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб. Для більш ефективної роботи з отримання біологічних зразків у родичів зниклих в зоні проведення АТО осіб в кожному обласному управлінні міліції створено спеціальні робочі групи, які будуть займатися прийомом заяв про зникнення безвісти, викрадення або взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, взяттям у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз.

Контактні телефони керівників робочих груп будуть оприлюднені на офіційному сайті МВС і сайтах кожного обласного управління. У разі якщо людина не зможе зв'язатися з робочою групою в області, вона може повідомити про це координатора з Міністерства внутрішніх справ телефонами, вказаними нижче.

«Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки тільки ці зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним тілом. Взяття біологічних зразків цілком безпечна і безболісна процедура, яка не займає багато часу. Взяття зразків і проведення молекулярно-генетичної експертизи за постановою слідчого для громадянина - повністю безкоштовні і здійснюються за рахунок держави», - зазначив заступник начальника Державного центру - начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи.

За словами представника ДНДЕКЦ, будуть відбиратися зразки клітини епітелію ротової порожнини. Зазначена процедура здійснюється за допомогою спеціальних щіточок або стерильних ватних паличок: беруться мазки в роті з внутрішніх поверхонь щік. Після завершення процедури відбору зразків букального епітелію складається відповідний протокол.

За результатами проведення зазначеної експертизи буде встановлено ДНК-профіль особи, який в автоматичному режимі буде перевірятися з профілями невпізнаних тіл, наявних в базі даних.

«При встановленні збігів негайно буде проінформований орган, що призначив відповідну експертизу і здійснює досудове розслідування, для подальшого інформування родичів загиблої особи. Орієнтовний термін проведення експертизи окремого зразка може становити до двох тижнів», - зазначив Дубонос.

Як раніше повідомляв ForUm, 23 вересня на центральній площі Дніпропетровська відбулося прощання з 21 невідомим солдатом, які загинули в зоні АТО.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2591 грн.