Продовження санкційного тиску на Росію не допоможе врегулювати кризу в Україні і лише призведе до її поглиблення, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв'ю газеті El Pais.

«Очевидно, що продовження санкційного тиску на Росію не допоможе врегулювати кризу, а лише призведе до поглиблення протистояння, ускладнить діалог. Розглядаємо новий пакет санкцій ЄС щодо нашої країни, який набрав чинності 12 вересня, як відповідь Брюсселя на результати зустрічі в Мінську контактної групи з врегулювання ситуації в Україні, що абсолютно не враховує реалії», - заявив Лавров іспанському виданню.

Говорячи про політику санкцій щодо Росії, міністр нагадав, що РФ залишає за собою право вживати заходів для захисту інтересів країни, в тому числі інтересів національної безпеки, передає РІА «Новости».

«Разом з тим розраховуємо, що прагматизм і здоровий глузд у підходах партнерів в кінцевому підсумку візьмуть гору. США, Євросоюзу та іншим країнам треба нарешті прислухатися до голосу розуму і припинити це безглузде порочне коло дій за принципом «око за око», початок якому вони самі і поклали», - підкреслив Лавров.

Нагадаємо, Євросоюз ввів заборону на організацію боргового фінансування для трьох найбільших оборонних концернів Росії - «Уралвагонзаводу», «Оборонпрому» і Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК). Також США застосували санкції проти Росії, включивши туди «Сбербанк Росії», компанії «Газпром», «Лукойл», «Сургутнефтегаз», «Транснефть», «Газпром нефть», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій.

16 вересня Канада ввела чергові санкції проти Росії.

Україна планує ввести санкції проти РФ в жовтні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

26