Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку зі спробами застосування Російською Федерацією своєї національної юрисдикції до ядерних об'єктів, установок і матеріалів України на тимчасово окупованій території (в Криму і Севастополі).

Про це йдеться в ноті, переданій російській стороні, повідомили ForUm'y у прес-службі МЗС.

Згідно з коментарем МЗС України, в ноті підкреслено, що всі ядерні об'єкти, установки та матеріали, розташовані на території АРК і Севастополя, є власністю України.

«Їх правовий статус, порядок експлуатації, використання та обслуговування визначені законодавством України, а також положеннями Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 21 вересня 1995 року та додатковим протоколом до нього від 15 серпня 2000 року»,— йдеться в ноті.

Разом з тим в МЗС заявляють, що «всі спроби Росії вчини які-небудь дії, спрямовані на односторонню зміну національної юрисдикції ядерних об'єктів України на тимчасово окупованій Росією території, є нікчемними».

«Такі дії створюють пряму загрозу міжнародному режиму, встановленого Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року»,— підкреслили в МЗС.

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві нагадали, що на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території АРК і Севастополя, не допускається розміщення ядерної зброї або переспрямування ядерних матеріалів та ядерних об'єктів України, включаючи дослідний реактор ДР-100 та інші ядерні установки Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, для використання у військових цілях.

«У зв'язку з цим МЗС України застерігає російську сторону від вчинення будь-яких дій, пов'язаних з порушенням без'ядерного статусу частини території України, окупованої Російською Федерацією, і поширенням на ядерні об'єкти і матеріали положень Угоди між СРСР і МАГАТЕ від 21 лютого 1985 року»,— підкреслено в коментарі МЗС.

Нагадаємо, 18 березня 2014 року в Кремлі підписано договір між Російською Федерацією і Кримом про прийняття Російською Федерацією Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом