Прогресивна Європа підтримує Компартію України та її програму подолання «української кризи», повідомляє прес-служба політичної сили.

3-5 червня 2014 року в Іспанії і Португалії в ході неформальних робочих зустрічей «без краваток» лідер українських комуністів Петро Симоненко провів консультації з представниками європейських лівих і робочих партій, на яких поінформував колег про реальну соціально-політичну обстановку в Україні, про хід так званої антитерористичної операції та пропозиції Компартії щодо подолання «української кризи», повідомляє «Golos.Ua».

«Компартія чітко заявила і вимагає від правлячого в Україні режиму та країн, які підписали женевські угоди, виконати їх у повному обсязі. А це означає негайно припинити бойові дії з використанням важкої артилерії, танків, авіації, внаслідок чого гинуть мирні жителі. Роззброїти всі незаконні формування, що діють під виглядом «добровольчих батальйонів». Відвести регулярні війська в місця постійної дислокації. Сісти за стіл переговорів і виробити шляхи мирного врегулювання, спровокованої з вини нової-старої влади політичної кризи», - заявив Симоненко.

Лідер Компартії також звернув увагу на необхідність внесення до Конституції України змін та доповнень, запропонованих комуністами: максимальне розширення прав і можливостей територіальних громад, реформа судової системи - виборність суддів, перехід до парламентської форми правління, введення інституту подвійного громадянства, закріплення державного статусу російської мови нарівні з українською та широких прав для мов національних меншин та низка інших, які б гарантували невід'ємні права та свободи громадян України.

«Така наша позиція знайшла підтримку в прогресивній Європі», - підкреслив Симоненко.

У ході зустрічей та консультацій з європейськими колегами напередодні Засідання керівництва партії Європейські ліві, яке пройде в Брюсселі і на якому 7 червня буде розглянуто українське питання, Симоненко звернув увагу на той інформаційний і політичний терор, який нинішній український режим - режим ультрарадикалів та екстремістів - розв'язав проти Компартії, як єдиної парламентської сили, яка протистоїть утвердженню в країні диктатури фашистського типу.

«Те, як розвиваються події в Україні, те, що лідери країн ЄС закривають очі на тотальне придушення інакомислення і жорстоку цензуру, на безчинства відверто неофашистських і ультрарадикальних сил, може обернутися трагедією не тільки для Європи, але і для всього людства. Тому ми звернулися до Європейських лівих із закликом про допомогу в захисті демократії в Україні, захисту прав людей на свободу слова та світогляду», - сказав Симоненко.

Прибувши до Києва, лідер Компартії поінформував фракцію комуністів у Верховній Раді та членів Президії ЦК КПУ про результати своєї поїздки і досягнуті в ході зустрічей з європейськими колегами домовленості.

«Головним позитивним підсумком наших зустрічей і консультацій з Європейськими лівими ми вважаємо їхню беззастережну підтримку програми Компартії України щодо подолання кризи в країні, готовність спільно протистояти загрозі фашизації України і незаконним антиконституційним спробам заборони Компартії», - сказав лідер українських комуністів, підбиваючи підсумки неформальних зустрічей з представниками європейських лівих та робочих партій, що відбулися цього тижня в Іспанії та Португалії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

43