Правоцентристська Народна партія перемогла на парламентських виборах, що пройшли в Іспанії у неділю, 20 листопада. Після обробки 100 відсотків бюлетенів, повідомляється на сайті газети El Mundo, Народна партія набрала 44,62 відсотка голосів, що дозволяє їй зайняти 186 з 350 місць в парламенті.

Перемога на виборах дозволить Народній партії сформувати уряд, а її лідер Маріано Рахой, як очікується, займе посаду прем'єр-міністра.

Соціалістична робітнича партія, яка перебувала при владі з 2004 року, набрала на минулих виборах 28,73 відсотка голосів. Соціалісти отримають в парламенті нового скликання, який приступить до роботи 13 грудня, 110 місць.

Політологи прогнозували поразку соціалістів на парламентських виборах, пояснюючи невдоволення жителів Іспанії кризою в економіці і рівнем безробіття, що перевищили 20 відсотків. Для боротьби з економічною кризою уряд соціалістів на чолі з прем'єр-міністром Хосе Луїсом Родрігесом Сапатеро був змушений піти на низку жорстких заходів, непопулярних серед іспанців.

Хосе Луїс Родрігес Сапатеро розпустив парламент і призначив дату дострокових виборів наприкінці вересня 2011 року. При цьому сам Сапатеро відмовився очолити соціалістів на парламентських виборах, замість нього посаду лідера партії зайняв колишній міністр внутрішніх справ Альфредо Перес Рубалькаба.

За матеріалами Радіо «Свобода», «Лента.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

498