Пам'ятник святому Андрію Первозванному, який раніше стояв біля Національного центру ділового і культурного співробітництва «Український дім», сьогодні був переданий Свято-Михайлівському собору Української православної церкви Київського патріархату.

Ініціатором перенесення пам'ятника виступила громадська організація «За помісну Україну».

За словами голови організації, народного депутата України Петра Ющенка, пам'ятник такої видатної особистості, яка здійснила перше хрещення Київської Русі, мав стояти у святому місці. «Це було наше апостольське хрещення», - зазначив депутат, додавши, що українська церква почалася з того, як Київський помісний собор у 1621 році підтвердив апостольське походження християнства на українських землях.

Ющенко підкреслив, що територія Золотоверхого Михайлівського монастиря, який розташований на базі Свято-Михайлівського собору, найбільше підходить для пам'ятника святому Андрію Первозванному. Більше того, поблизу Михайлівського собору є місце, де святий встановив хрест (за 300-400 метрів від Андріївської церкви), повідомляє «УНІАН».

Духовенство схвально поставилося до ідеї перенесення монумента.

В урочистому молебні та церемонії освячення пам'ятника святому Андрію Первозванному взяли участь майже півсотні семінаристів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

601