Київський апеляційний суд почав розгляд справи за фактом Голодомору-геноциду в 1932-1933 рр. в Україні.

Як повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури, у вівторок о 12.00 в Апеляційному суді Києва почалося попереднє слухання справи про Голодомор.

У Генпрокуратурі нагадали, що напередодні нового року Служба безпеки України завершила досудове слідство у цій справі, Генпрокуратура вивчила матеріали і вони були передані до суду.

Як повідомляв ForUm, у травні 2009 року СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду в Україні в 1932-1933 рр., унаслідок якого загинули мільйони громадян. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу.

У листопаді СБУ назвала cписок винних у геноциді українців з двох десятків чоловік, першим з яких йшов Йосип Сталін.

«Матеріали починаються і звинувачувальний вирок із Сталіна. І прізвище фігурує, і його особисті підписи, і особисті таємні вказівки, і все те, як організовувалося, і підготовка до скоєння геноциду на нашій території, і безпосередньо сам злочин, і його скоєння з січня 32-го по червень 33-го року. Скоєння, контроль, особистий контроль, особисті вказівки, особисте направлення додаткових партійних керівників», - сказав глава СБУ Валентин Наливайченко.

У свою чергу, Генеральний прокурор України Олександр Медведько проінформував про те, що стан розслідування кримінальної справи був під постійним контролем ГПУ. Спираючись на матеріали, з якими ознайомився в порядку контролю, він підтвердив, що факт геноциду справді був.

5 січня Президент України Віктор Ющенко заявив, що Генеральна прокуратура передала в суд справу про злочин лідерів комуністичного режиму, що організували Голодомор в Україні 1932-1933 рр.

Крім того, 29 грудня 2009 року СБУ пообіцяла розсекретити й оприлюднити матеріали кримінальної справи за фактом скоєння геноциду в Україні.

«Наступного року перше, що ми з вами зробимо - опублікуємо всі матеріали. Я особисто розсекречу все, що можна розсекретити, і за рішенням суду все буде оприлюднено - вся доказова база, всі документи, підписи, таємні вказівки, свідчення очевидців або жертв голодомору», - заявив Наливайченко.

Також глава спецслужб зазначив, що матеріали справи будуть направлені «до міжнародних судів і міжнародних організацій».

Нагадаємо, загальні кумулятивні втрати населення України внаслідок Голодомору становлять 10 млн. 63 тис. осіб.

У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1036