Вчора на околиці Києва відкрився унікальний музей з не дуже звучною назвою — музей вторсировини. Виник він буквально зі звалища. Десятиліттями люди здавали у вторсировині самі, на їх погляд, даремні речі, які нині перетворилися на безцінні реліквії.

Експозиції всього дві. Одна — велика, на вулиці під навісом, інша — в затишному дерев'яному будиночку під давнину. З порогу відразу відчувається характерний запах — дерева і давнини, тих самих «бабусиних» скринь. Речей там сила-силенна, причому найрізноманітніших — від бюстів Леніна до знарядь тортур.

«Деяким експонатам — до 200 років, - розповідає начальник юридичного відділу підприємства «Київміськвторресурси», на території якого відкрили музей, Андрій Онищенко. — Звідки речі? Багато хто з людей приносили, рука не піднімалася викинути, та і співробітники додали. Вирішили увічнити. Виставка трохи працювала і минулого року, але тільки для своїх працівників, для відвідувачів не було достатньо місця».

Знаючи про те, що тут приймають старовинні речі, люди їх звозили зі всієї України. Здали на вторсировину навіть стародавні ікони! Скільки за них дали колишнім господарям, співробітники не признаються. Але говорять, потім у них хотіли викупити лики святих, але їх не продали, передає «Сьогодні».
 
Праски з вугіллям, грамофони, самовари, світильники виблискують боками на поличках, поряд старі фотоапарати складені просто у відро. Є і старовинна перукарня: на валізці акуратно розкладені смішні предмети, призначення яких можна тільки вгадати: перші залізні бігуді-ножиці, перший верстат для гоління, небезпечна бритва, перший металевий фен німецького виробництва. У дворі заводу на живописній клумбі встановлена знаменита 7-метрова статуя Леніна, привезена з Криму, поряд — такий же в мініатюрі. Леніни дивляться вдалечінь і тримаються за жилети. Радянській тематиці присвячений цілий стенд, є революційні книги, зокрема — підшивка газет «Іскра», навіть раритетний атлас Куби.
 
 
 

Музей на вул. Сагайдака, 112, працює з 9 до 18 години в будні. Відвідати його можна безкоштовно. Про екскурсію краще домовитися заздалегідь, але якщо прийти самому — ніхто не прожене, можна подивитися без екскурсовода.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1331