Українські вчені пропонують подавати в шкільних підручниках разом з еволюційною креаційну теорію походження людини, згідно з якою людину створив Бог.

Як передає «УНІАН», про це повідомив доктор фізико-математичних наук, професор, завідуючий відділу Інституту ядерних досліджень НАНУ Владислав Ольховський сьогодні на прес-конференції в Києві.

Ольховський відзначив, що в шкільних підручниках для 6-го класу в розділі про походження світу і людини подається лише еволюційна концепція, згідно з якою людина походить від мавпи, а інші не згадуються.

За його словами, “незважаючи на задекларовані в Конституції України статті 34 і 35 про свободу думки і світогляду, і в преамбулі Конституції про відповідальність перед Богом, в Україні продовжується тиск пострадянського атеїзму в освіті” .

Ольховський вважає за необхідне створити новий інститут “Богослов'я і філософія” при Міністерстві науки і освіти, який займатиметься “вільною дискусією і вивченням різних світоглядів”.

У свою чергу науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка Богдан Рудий відзначив, що необхідно підготувати і видати методичні вказівки для вчителів, які зобов'язали б їх подавати учням не односторонню інформацію щодо походження людини. “Ми звертатимемося до Міністерства освіти і науки, щоб воно дозволило це зробити”, - додав він.

Крім того, Рудий повідомив, що вчені також пропонують паралельно подавати всі концепції походження людини, при цьому вказуючи їх слабкі і сильні сторони.

За словами наукового співробітника Київського національного університету, науково доведено, що “креаційна концепція набагато сильніша, ніж еволюційна, а в підручниках їй виділяють дуже мало місця або не згадують взагалі”. “Ми стурбовані тим, що історію людства ми починаємо з мавпи”, - додав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1764