16 років тому не стало Параджанова

Сьогодні Міжнародний день шахів. Починаючиз 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ – Всесвітньої шахової федерації (заснована 1924 р.). На Кіпрі День миру і свободи.
В Колумбії День незалежності. В Норвегії День народження Наслідного Принца Хокана Магнуса.

Цього дня 16 років тому в Єревані залишив цей світ Сергій Параджанов. "З відходом Параджанова світ кіно втратив одного із своїх магів-чарівників - так висловилися найбільші діячі італійського кіно і культури.

Сергій Параджанов народився 9 січня 1924 р. в Тбілісі у вірменській сім'ї. Після закінчення середньої школи рік провчився в Інституті залізничного транспорту, потім два роки на вокальному факультеті Тбіліської консерваторії і в хореографічному училищі. В 1945 році вступив на режисерський факультет ВДІКу (майстерня І.Савченка). З 1952 року працював на Київській кіностудії імені О.Довженка. До "Тіней забутих предків" ("Вогненні коні", 1964), що принесли режисеру світову популярність, їм було знято кілька ігрових і документальних фільмів.

Сергій Параджанов - автор сценаріїв більшості своїх фільмів. Його фільми нагороджені десятками престижних міжнародних нагород. Великою цінністю є художня творчість режисера: колажі, кераміка, ляльки, малюнки, асамбляжі.

Після смерті Параджанова у столиці Вірменії в 1991 році був відкритий музей великого режисера і художника. За ці роки про Параджанова знято майже два десятки фільмів і проведено безліч виставок за рубежем.

Православні: Акакій, Герман, Євдокія, Євфросинія, Лукіан, Никон, Сергій, Хома.
Католицькі: Маргарита, В’ячеслав.

Цього дня:

1534 В Кембриджі зареєстровано перше у світі видавництво.

1810 Проголошено створення незалежної латиноамериканської держави Колумбія.

1882 Відбувся перший пробний політ літака А.Ф. Можайського.

1903 Після смерті Папи Льва XIII новим главою Ватикану був обраний кардинал Джузеппе Сарто під ім'ям Пія X.

1917 Представники сербів, хорватів і словенців підписали на острові Корфу декларацію, в якій висловили прагнення створити єдину державу цих народів.

1924 В Парижі була заснована Міжнародна шахова федерація - FIDE. Відзначається як Міжнародний день шахів.

1936 Конвенція, підписана в Монтре, передала під юрисдикцію Туреччини протоки Дарданелли і Босфор.

1953 СРСР відновив дипломатичні відносини з Ізраїлем.

1990 Верховна Рада Північно-Осетинської автономної республіки прийняла декларацію про державний суверенітет і перейменувала місто Орджонікідзе на Владикавказ.

20 липня народилися:

304 Франческо Петрарка (1304-19.7.1374), італійський поет.

1768 Параскева Іванівна Жемчугова (Ковальова)(1768-1803), кріпосна актриса.

1890 Теда Бара /Теодозія Гудмен/ (1890-7.4.1955), американська зірка німого кіно, перша жінка-вамп на екрані ("Це була дурість").

1924 Тетяна Михайлівна Ліозонова, народна артистка СРСР, кінорежисер. Класиком вітчизняного кінематографа її зробила 12-серійна пригодницька картина "Сімнадцять миттєвостей весни" (за Юліаном Семеновим, Державна премія РРФСР).

1941 Людмила Олексіївна Чурсіна, кіноактриса ("Віринея", "Угрюм-ріка" і "Журавлиха").

1947 Карлос Сантана (1947, Лутлен де Наварро, Мексика), легендарний музикант, людина-гітара, гордість всієї Латинської Америки, що проживає на території Америки Північної. "Для мене існує одна книга – Біблія. Але у мене є своя релігія – музика", - цими словами він презентував свій перший альбом.

1962 Ігор Копилов, російський музикант, бас-гітарист групи «Наутілус».

1968 Роберт Родригес, американський кінорежисер, сценарист, який вважає себе самоучкою і очолює список 25 іспаномовних кінематографістів Голлівуду ("Відчайдушний", "Від заходу до світанку").

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
1106 грн.
1327