Прем'єр-міністр України Микола Азаров ініціює зустріч міністрів фінансів країн-учасниць Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) на початку 2012 р. до Києва для вироблення механізмів боротьби з кризою.

З такою ініціативою він виступив сьогодні на саміті глав урядів країн Центральноєвропейської ініціативи, передає «УНІАН».

Азаров зазначив, що на період головування України у ЦЄІ, яке починається з 2012 року, головним завданням є саме вироблення рішень, які зможуть протидіяти кризі, яка насувається.

«Ми маємо намір ініціювати зустріч міністрів фінансів країн Центральноєвропейської ініціативи для того, щоб глибоко обговорити заходи, які ми можемо вжити для протидії кризі, що насувається», - сказав Азаров.

Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ) є регіональною групою країн Центральної та Східної Європи, діяльність якої має на меті налагодження багатостороннього співробітництва у політичній, соціально-економічній, науковій та культурній сферах і сприяння на цій основі зміцненню стабільності та безпеки у регіоні.

До її складу входять 18 країн: Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Угорщина, Італія, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія і України. Із 18 країн-членів ЦЄІ дев'ять уже є членами Європейського Союзу.

Україна почала розвивати контакти з ЦЄІ у 1992 р. шляхом участі у діяльності кількох робочих груп Ініціативи. У березні 1994 р. Україна отримала статус члена Асоційованої Ради ЦЄІ, а 31 травня 1996 р. отримала статус повноправного члена.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

603