Віце-спікер Державної думи РФ, лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявляє, що влада України та РФ сприяють провокаціям, які розділяють народи двох країн. Про це він заявив на прес-конференції у Москві.

«В Україні більшість хоче бути з нами, але політична еліта в Україні та у нас все роблить, щоб у нас відбувалися подібного роду провокації», - сказав Жириновський, повідомляє «УНІАН».

При цьому він згадав події у Львові 9 травня і факт наруги над Могилою Невідомого солдата у Києві. «Ми дійшли до того, що у Києві на Могилі Невідомого солдата, біля Вічного вогню, смажать яєчню...», - сказав Жириновський. За його словами, «це росіяни смажать. Їх насильно зробили українцями у хрущовську епоху і в брежнєвську додали. Це росіяни - вони мстять нам, росіянам, за те, що ми їх кинули і змусили вчити українську мову». «Львів був російським містом за царя», - сказав Жириновський (Львів ніколи не входив до складу царської Росії - ред.).

У той же час він заявив, що ЛДПР у новому складі Держдуми Росії буде наполягати, щоб Росія нікому не допомагала. «У зовнішній політиці ми прихильники того, щоб нікому не допомагати», - сказав він. «З якого дива ми повинні утримувати цілі країни... Я і партія категорично проти, щоб ми від себе відривали і комусь давали, а там нам ще і плювали в обличчя», - сказав Жириновський. «Україні допомагаємо, а вони зривають георгіївські стрічки з наших ветеранів», - додав він.

Нагадаємо, 21 червня в Інтернеті з'явився відеоролик, у якому показано, як чоловіки смажать три яєчні на Вічному вогні у столичному Парку Слави. Зазначалося, що це є акцією на підтримку 20-річної активістки «Братства» Ганни Сінькової, яка взимку смажила яєчню на Вічному вогні. Вона вже з березня перебуває у СІЗО.

22 червня слідчий відділ Печерського райуправління міліції Києва порушив кримінальну справу за фактом наруги над Могилою Невідомого солдата у зв'язку з появою в Інтернеті цього відеоролика.

«Фактову кримінальну справу порушено за ст. 297 (наруга над могилою) Кримінального кодексу України», - повідомили у столичному Главку МВС. Вживаються заходи для встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які вчинили злочин. Разом з тим з'ясовується питання про достовірність відеоролика, зазначили у ГУ МВС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

566