Лідер Української народної партії, народний депутат Юрій Костенко заявляє, що в економічних негараздах України не можна звинувачувати чинну політичну команду. Про це він сказав на прес-конференції в Івано-Франківську, де перебуває з робочою поїздкою.

За словами Костенка, «проблема української економіки не є сьогоднішньою». «Тут не можна кивати на сьогоднішню політичну команду, - сказав політик. - Я кажу про умови ведення підприємницької діяльності, податков е навантаження. Це хвороби, які перейшли і переходять від уряду до уряду, від Президента до Президента, повідомляє «УНІАН».

На думку Костенка, головною «українсько ю економічною хворобою» була комуністична більшість Верховної Ради України, яка після проголошення незалежності «залишилася мимовільною». «Вона (комуністична більшість) продовжувала в українському парламенті диктувати свою економічну політику, - сказав лідер УНП. - І витоки неуспішної української економіки починаються саме там». «З так званої ваучерної приватизації, яка розтягнулася в Україні на сім років... й червоні директори, які становили більшість у Верховній Раді, після комуністичної фракції, робили приватизацію під себе. І за папірці вони стали власниками величезних комплексів», - сказав Костенко.

Політик нагадав, що в Україн і, «формально, ваучерна приватизація була запозичена в Чехії, яка там проводилася всього два роки і почалася з так званої малої приватизації: перукарень, майстерень і т.п.».

«В Україні приватизація почалася з величезних комплексів: металургійних комбінатів, обленерго, гірничо-збагачувальних комплексів, - зазначив Костенко. - Тому неефективна приватизація, яка була здійснена під диктовку більшості вчорашніх комуністів, привела Україну до такого стану економіки, коли сьогодні маємо лише потужний великий капітал і ті ж гіганти виробничі, власниками яких стал а не держава, а приватний підприємець».

За його словами, мале і середнє підприємництво, яке є «основою наповнення бюджетів, створення нових робочих місць, в Україні залишилося в зародковому стані, як це було на початку 90-х років». «Саме цей фактор пояснює неефективність українських рішень (урядових чи парламентських) змінити ситуацію на користь малого та середнього підприємництва, які змінять як економічну політику, так і якість життя», - сказав політик.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

645