Сьогодні у Верховній Раді відбулося урочисте засідання з нагоди 20-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України.

Зал пленарних засідань був уквітчаний. По обидві сторони від трибуни Ради розмістили Декларацію про державний суверенітет.
 

У сесійному залі на екранах демонстрували запис урочистого засідання, на якому було прийнято Декларацію про державний суверенітет України 1990 року.
 

В урочистому засіданні брали участь депутати всіх скликань Верховної Ради, представники судової гілки влади, дипломатичних місій, духівництва. Більшість депутатів у ВР була одягнена у вишиванки.
 

Також були присутні всі члени Кабінету міністрів на чолі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, голова Національного банку України Володимир Стельмах, перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, голова ЦВК Володимир Шаповал.
 

Крім того, на засідання прийшли перший Президент України Леонід Кравчук, голова Верховної Ради II і V скликань Олександр Мороз, колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Після відкриття урочистого засідання спікером Володимиром Литвином прозвучав державний гімн, виконаний хором ім. Верьовки. Потім депутати заслухали звернення Президента Віктора Януковича. Проте сам Янукович на трибуні не з'явився: його виступ депутати дивилися на табло.
 

Після заслуховування виступу Глави держави декілька депутатів попередніх скликань заспівали пісню на слова Івана Франка з його циклу «Україна» під назвою «Не пора». При цьому частина залу піднялася з місць і підспівувала, а інша – сиділа на своїх місцях.
 
 

Нагадаємо, Декларацію про державний суверенітет Верховна Рада УРСР прийняла 16 липня 1990 року. Пізніше цей документ став підставою для проголошення у 1991 році незалежності республіки.

Фото Володимира Синдєєва

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2132