Люди Віктора Януковича намагаються змусити Конституційний Суд України (КСУ) до візиту Президента у США визнати законність коаліції «Стабільність і реформи». Про це сьогодні на брифінгу заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

Тимошенко підкреслила: «Сьогодні у тих країнах, до яких він збирається їхати у відрядження, систематично порушують питання, чи легітимними є коаліція та уряд. Саме тому перед поїздкою у Сполучені Штати перед Конституційним Судом люди Януковича поставили жорстку умову, що до 11 квітня КС повинен винести постанову, що коаліція і уряд легітимні, всупереч Конституції».

Тимошенко стверджує, що суддів КСУ поодинці викликають на переговори з представниками Партії регіонів. За її словами, за рішення на користь чинної коаліції суддям пропонують по $1 млн., інакше загрожують звільненнями.

«Ми (опозиція – ред.) не дамо розглядати у Верховній Раді питання про звільнення конституційних суддів, які займуть правову позицію. Ми уважно стежитимемо за тим, які укази Президент випускатиме щодо заміни конституційних суддів. Я хочу підкреслити, що судді КС призначаються на дев'ять років і, згідно з законом, не можуть бути просто звільнені як будь-який чиновник. Незалежність суддів забезпечується тим, що просто так суддю КС звільнити не можна, для цього потрібно довести порушення присяги», - сказала вона.

Також Тимошенко заявила, що завтра відбудеться перше засідання Конституційного Суду України (КСУ) з питання про конституційність формування чинної коаліції. Вона підкреслила, що Конституційний Суд відкрив розгляд щодо звернення Партії регіонів, проте поки не розглядає звернення, подані БЮТ і НУ-НС. На її думку, це свідчить про певну тенденційність у розгляді питання. «Завтра відбудеться перше засідання КСУ з цього питання. Питання форсується, розглядається у прискореному режимі», - сказала Тимошенко.

Як повідомляв ForUm, 9 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до ст. 61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Згідно з законом, коаліція депутатських фракцій - це сформоване за результатами виборів та на основі узгоджених політичних позицій і на принципах, встановлених Конституцією України і Регламентом ВР, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входять більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

11 березня у парламенті було оголошено про створення коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи». До її складу ввійшли фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та окремі народні депутати, всього 235 осіб.

Того ж дня, 11 березня, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 56 народних депутатів з проханням роз'яснити, чи можуть у коалцию входити не тільки фракції, але й окремі народні депутати.

За матеріалами «ЛІГА», «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

633